Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Endised võidusõiduhobused Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Endised võidusõiduhobused(0)
14.03.2010 19:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui võidusõiduhobuse karjäär lõpeb, siis on edasisi variante enamasti kaks. Ühed võidusõiduhobused lähevad aretusse, teistele tuleb leida uus koht elamiseks. Pärast võistlemise lõpetamist on neil hobustel üldiselt ees veel palju eluaastaid. Samas on taolistele hobustele uue kodu leidmine kohati üpris keeruline.

Kui endised võidusõiduhobused korralikult ümber õpetada, võivad neist saada ideaalsed harrastushobused. Samas nõuab see kindlasti palju aega ja motivatsiooni ning kõigi hobuste õpetamine ei pruugi alati sama edukalt õnnestuda, sest taolised hobused lihtsalt ei mõista tavalisi märguandeid.

Endiste võidusõiduhobuste seas leidub ka palju loomi, kes on oskamatu käsitlemisega ära rikutud. Sageli võib esineda probleeme just rikutud närvisüsteemiga ja seetõttu võib öelda, et kõik endised võidusõiduhobused ei pruugi kunagi harrastushobusteks sobidagi. Kindlasti ei saa väita, et iga inimene endise võidusõiduhobuse kasvatamisega hakkama saaks. Ometigi tekib paljudel taoline tunne, sest pensionile läinud hobused on sageli odavad.

Võidusõiduhobuste puhul on oluline nad enne võidujooksu võimalikult erksaks saada, siis antakse neile märguanne, et nad peavad viimse hingetõmbeni jooksma. Järelikult ei rõhuta antud juhul hobuse heale käitumisele või kommetele, vaid kiiretele jalgadele ning heale tulemusele. Ei tasu unustada, et väga kiire ja samas praktiliselt kontrollimatu hobune on äärmiselt ohtlik.

Endist võidusõiduhobust iseloomustab üldiselt:

1. Enamus võidusõiduhobustest oskavad pärast karjääri lõpetamist vaid kiiresti joosta.

2. Arvatavasti ei ole neile midagi muud üldse õpetatudki või siis on seda tehtud väga pinnapealselt.

3. Kui võidusõiduhobusega ratsutada, teeb head rahulik keskkond ning rahulikud hobused tema ümber.

4. Taoline hobune vajab kindlasti aega lihtsalt taastumiseks ning tal peab olema piisavalt liigutamisruumi.

5. Endine võidusõiduhobune võib näha väga erinevates asjades märguannet, et ta peab nüüd kogu jõust kihutama hakkama.

6. Võidusõiduhobused kardavad stekki arvatavasti palju rohkem, kui hobused, keda ei ole sellega kogu aeg pidevalt edasi aetud.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Allergia on ka hobuste probleemHobustel esineb allergiaid täpselt samamoodi nagu inimestelgi...
Kuidas mõista hobust maastikul?Miks muidu rahulik hobune pöörab maastikul olles ära, kui mängus on ka teised hobused...