Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Elukutselised asendusemad Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Elukutselised asendusemad(0)
14.02.2010 23:41
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Asendusemad ei ole kuigi eriline nähtus. Üks mära saab teise mära varsa üles kasvatada siis, kui varss hüljatakse või siis, kui mära sureb sünnitusel. Nii oli see vähemalt alguses ja selles ei ole midagi imelikku või ebaloomulikku. Ometigi on ajad muutunud ning asi on nüüdseks kaugel loomulikkusest.

Elukutselised asendusemad on märad, kes toovad varsa ilmale seetõttu, et neil tekiks piimaeritus. Kõik tundub siiani normaalne, kuid see piim on sageli mõeldud hoopis teise mära varsale ning tegemist on äriga.

Sageli on mära enda varss rahalises mõttes palju vähem väärt ning tema edasine saatus ei huvita enam kedagi. Sellised varsad on üldiselt määratud tapamajadesse või siis kasutatakse nende nahku inimestele vajalike luksuskaupade jaoks, sest tapamajad keelduvad üldiselt alla poole aasta vanustest varssadest.

Mõned võistlushobused peavad kogu aeg edasi võistlema või siis pidevalt uusi järglasi saama ja siis ei olegi neil aega, et oma isikliku varsaga tegeleda. Ehk käiakse häid hobuseid ka kodukohast kaugemal paaritamas ja siis on arvatavasti raske transportida varssa koos emaga.

Kõik oleks muidugi ideaalne, kui võõras mära saaks toita teise mära varssa ilma, et ta selleks ise järglase ilmale tooma peaks, kuid kahjuks ei ole see võimalik. Asendusemade kasutamine ei ole sageli enam loomulik protsess, vaid tegemist on järjest rohkem läbimõeldud skeemiga, kus liiguvad väga suured rahad.

Paljude jaoks tähendabki äri kahjuks seda, et odavat varssa võib kohelda nagu kõrvalprodukti, sest ta hakkab segama kallist äriskeemi ja ei ole kellelegi vajalik. Kui mõni kallis varss saab endale sellisel teel asendusema, siis kindlasti ei hakka ta piima jagama odava varsaga.

Kasutatud materjal: Greenhorn Horse FactsToimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Vesi ja hobusedHobuste veevajadus sõltub paljudest asjaoludest...
Hobuse ära jooksmise ennetamineTegelemine hobusega, kes pidevalt põgeneb, võib olla väsitav ja tülikas...