Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Eduka koostöö saavutamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Eduka koostöö saavutamine(0)
15.01.2010 22:59
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobune peaks ikkagi olema inimese partner ja sõber. Hobust tuleb innustada siis, kui ta millegagi hästi hakkama saab. Ka ebakindel õiges suunas minek on tunnustamist väärt. Kui hobune hakkama ei saa, ei tasuks kohe teda karistama tormata.

Äkki tuleb vahel hobusele selgemaid ja lihtsamaid nõudmisi esitada? Ehk oleks abi ka sellest, kui nõutavat natuke teise nurga alt küsitaks? Hobune peaks stekki austama, mitte kartma ja vihkama. Inimene peab tahtma, et koostöö toimiks. Lihtsalt lootmisest ei ole erilist kasu.

Hobune ei oli tühi koht, tal ei puudu emotsioonid. Hobune tunnetab küllatki hästi inimese poolt antavaid märguandeid. Kui ta ei reageeri märguannetele, tuleks need natuke tugevamini edasi anda, kuid peagi võiks tagasi minna nõrgema tehnika juurde. Ehk hobune mõistab, et tal on targem hästi käituda, sest siis on ka ratsanik hoopis teise suhtumisega.

Paremate tulemuste suunas liikumine:

1. Olulised on selged ja realistlikud sihid ning eesmärgid nende suunas liikumiseks. Kui palju vaeva tuleb näha? Kui palju selleks kõigeks aega kulub?

2. Tuleb valida endale sobilik hobune. Kui palju on ratsanikul kogemust? Kas ta üldse võib oma teadmiste juures endale lubada ka vähem kogenud looma nii, et tulevane koostöö ei kannataks? Ka ootused hobusele peaksid olema realistlikud, sest loomadel esineb samuti “paremaid” ja “halvemaid” päevi.

3. Ratsanik peaks võimalikult palju aega koos oma hobusega veetma. Hobune vajab vormis püsimiseks ja heade tulemuste näitamiseks ikkagi pidevat tegelemist. Ka looma elementaarsed vajadused peavad rahuldatud olema.

4. Tuleb enda kõrvale leida need inimesed, kes võiksid ratsanikku aidata. Äkki on vaja kedagi, kes ratsutaks hobusega siis, kui tema ise seda teha ei saa? Äkki on vaja lihtsalt teadlikku inimest, kes nõuandeid jagaks? Ehk tuleks hobusele isegi talli valida nii, et seal oleksid oma ala spetsialistid vajaduse tekkides olemas?


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
SöödalisandidMiks on turul nii palju ebavajalikke söödalisandeid ja miks need veel nii kallid olema peavad...
Küsimused, mis võiksid huvitada ratsutamistreeneritSageli räägitakse sellest, et mida treeneri juures märgata, kuid sama oluline on ka treenerile vajaliku info edastamine...