Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Arusaamatused treeneriga Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Arusaamatused treeneriga(0)
28.03.2010 22:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Sageli tekib küsimusi, et miks treener nõuab esmapilgul kummalisena tunduvaid pisiasju? Äkki on need siiski vajalikud ja olulised ka siis, kui ratsanik neid automaatselt ei mõista? Kui miski on arusaamatu, tuleb alati küsida ja arvatavasti oskab iga treener oma nõudmised korralikult ära põhjendada.

Mõni ratsanik ei mõista, miks ta ei saa alati oma lemmikuks kujunenud hobusega sõita. Kas treener on tõesti vaid kiuslik ja tahab seetõttu ratsanikku erinevate hobustega kokku viia? Kõik hakkab juba hästi minema, aga siis leiab treener, et ratsanikul oleks aeg uue loomaga lähemalt tutvust teha ja see uus loom ei pruugi alguses üldse tunduda nii hea, kui eelmine hobune.

Kui kõik tahavad ühe hobusega sõita, siis ei jää treeneril lihtsalt muud üle. Paratamatult tuleb õppehobuseid jagada ja mõned hobused on kindlasti teistest populaarsemad ning siis tuleb treeneril leida kuldne kesktee.
Samas on erinevate hobuste või ponidega ratsutamine ka hea võimalus saada paremaks ratsanikuks.

Ratsanik peaks ideaalis hakkama saama võimalikult paljude loomadega. Üks hobune on väga rahulik ja ehk isegi laisk, teine võib olla hoopis tundlik ja nõuda teistsugust käsitlemist. Treener võib ühel hetkel ka mõista, et ratsanik on piisavalt arenenud ja vajab edasi liikumiseks uut hobust, kes pakuks rohkem väljakutseid.

Miks mõni treener tahab, et ratsanik kasutaks stekki? Antud nõudmine kehtib sageli ka siis, kui algaja ei oskagi veel stekki õigesti kasutada või siis, kui stekki reaalselt kasutamist tegelikult enamasti vaja ei lähe. Stekk võib õige kasutamise korral olla vajalik abivahend. Näiteks võib stekiga harjumine end maastikul nii mõnigi kord täielikult ära tasuda. Mõni hobune kuulab algaja sõna vaid seetõttu, et ta lihtsalt kannab stekki kaasas.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste majutamine nõuab koostööd kliendigaMiks mõndadel tallidel läheb hästi, aga teised vannuvad raskustele alla...
Ülekaaluline ratsanikLihtsalt hobusega sõitmine ei nõua ülemäärast pingutust ja sellega saavad hakkama peaaegu kõik inimesed...