Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Algaja ratsanik ja tema küsimused Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Algaja ratsanik ja tema küsimused(0)
08.01.2010 23:32
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui täiskasvanud algaja ratsanik otsib endale treenerit, siis peaks ta otsima kedagi, kes on kogenenud ja samas ka hea innustaja.

Mõned küsimused, mis mõne täiskasvanud hobusehuvilise peas kindlasti tekivad:

1. Miks on täiskasvanud inimeste ratsutama õpetamine sageli keeruline?
Täiskasvanutel on enamasti kalduvus karta lastest palju rohkem, sest nad on aja jooksul kindlasti meeletult kuulnud hobustega kaasas käivatest ohtudest.

2. Kuidas siis ikkagi hirmuga toime tulla?
Ei tohi unustada hingamist, ei tohi olla pinges! Ei tasu mõelda hirmust, vaid eesmärkidest.

3. Kuidas erinevad täiskasvanute ja laste eesmärgid?
Lapsed näevad end tulevikus sageli võistlemas ja tahavad ehk iga hinna eest hüppamisega alustada. Täiskasvanud tahavad üldiselt lihtsalt saada põhilisi teadmisi ja vaikselt edasi areneda ning näiteks hüppamisega alustamine ei pruugi üldse nende peamine eesmärk olla.

4. Kas õppida on võimalik ka lihtsalt teisi ratsanikke vaadates?
Loomulikult. Iga inimene, kes kontrollib hästi hobust, võib olla kellelegi teisele antud moel õpetaja eest.

5. Mida peab algaja ratsanik saavutanud olema, et pääseda maastikule?
Arvatavasti peab tal olema turvaline istak ja samas ka vajalikud oskused hobuse ohutuks juhtimiseks ja neid asju saab edukalt õppida manee˛is. Loomulikult peab hobunegi olema maastikukindel.

6. Kui palju määrab mõne konkreetse hobuse tõug?
Arvatavasti on iga tõu hulgas algajale sobilikke ja sobimatuid hobuseid. Ehk on parem, kui siiski ei alustataks kuumavereliste hobustega.

7. Kas kiire areng ja edasiliikumine peaksid alati algaja peamisteks eesmärkideks olema?
Tegelikult peaks iga inimene end kokku võtma ja julgelt treenerile ütlema, kui ta ei suuda pakutava tempoga kaasa minna, sest ratsanik peab end eelkõige mugavalt tundma. Igal ratsanikul peaks olema treener, kelle ees ta end vabalt väljendada saab ja ka julgeb.

8. Mis siis, kui algajal on juba ka oma hobune ostetud?
Kui hobune käib algajale mingis mõttes üle jõu, siis on normaalne, et treener ei luba konkreetse hobusega eriti veel grupitundides osaleda. Ehk siis alguses tuleb võib-olla ikkagi õppehobuste peal vajalikud oskused selgeks õppida.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas teha kiiresti edusamme?Millised on siis need väikesed asjad, mis omavad suurt tähtsust...
Noored hobused ja neile selga saamineMõnikord ei ole noortele hobustele üldse probleemiks, et keegi nende selga tulla üritab...