Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Agressiivne käitumine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Agressiivne käitumine(3)
13.03.2010 20:58
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ühed loomad omandavad agressiivse käitumise seetõttu, et inimene teeb ise kuskil vea. Teised hobused jällegi sünnivad pisut vaenuliku iseloomuga! Agressiivsus käib tõesti mõne hobusega kaasas ja mõnikord ei saa öelda, et kõik tema käsitlejate süü oleks. Alati ei saa rääkida agressiivsuse ära hoidmisest või ennetamisest, sageli on hoopis teemaks see, et kuidas agressiivse hobusega toime tulla.

Kuidas agressiivset hobust korrale kutsuda?

1. Esiteks tuleks talle kuidagi märku anda, et agressiivne käitumine ei ole üldse sobilik.

2. Alati tuleb valmis olla, et koheselt reageerida. Samas peaks agressiivsele käitumisele vastuseks tulev reageering alati enam-vähem ühesugune olema.

3. Agressiivset käitumist võib proovida ka ise õpetamise eesmärgil esile kutsuda.

4. Kui üks õppetund on läbi, tuleb anda hobusele vea mõistmiseks ka aega.

5. Hobusele tuleb näidata seda, mis kaasneb õige käitumisega. Kui ta valib jälle vale tee, tuleks loom kiiresti korrale kutsuda.

6. Alati tuleb olla õiglane ja ei tohi põhjendamatult hobusele liiga teha. Ehk siis reageering hobuse käitumisele peab vastama konkreetse looma iseloomule.

7. Agressiivse hobuse õpetamisel on oluline just järjepidevus, mitte julm käitumine.

8. Tahetud tulemuse saavutamine võib kaua aega võtta, kuid ükskord peaks hobune ikkagi mõistama, et hammustamine ja löömine tuleb ära unustada.

Agressiivse hobuse omanik on kindlasti kohustatud informeerima kõiki, kes tema hobusega mingil põhjusel kokku puutuvad. Lisaks tuleks see kindlasti ära mainida ka siis, kui agressiivse hobusega ratsutatakse manee˛is ja seal on veel teisi hobuseid ning ratsanikke.

Agressiivsete hobuste näiteks võib tuua hobused, kes just söötmise ajal muutuvad kohati ettearvamatuteks ja nõudvateks isenditeks. Mõni hobune lööb jällegi maastikul või manee˛is teisi hobuseid tagajalgadega.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Krista
14. Märts 2010
Näiteks saab teha mõnda hobusele ebameeldivalt häälitsust(mida lühem, seda parem) või teda müksata. Jutt ei ole karjumisest ja löömisest.
thumb
Kommentaari lisas: kerstin2121
14. Märts 2010
minu poolt sama küsimus. kuda seda siis selgeks teha. kas vastu lüüa, kui hobune lööb
thumb
Kommentaari lisas: palladion
14. Märts 2010
Krista,aga millist märku tuleb anda hobusele,et ta saaks aru,et agressiivne käitumine ei ole üldse sobilik?
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas suurendada hobuse tarbitavat vee kogust?Kui ilmad on kuumad ja lämbed, siis hobune ei pruugi tarbida nii palju vett nagu tal reaalselt vaja oleks...
Miks hobused köhivad?Hobuseköha võib olla kurnav omanikule ja raske veterinaarile ravimiseks...