Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Vargad Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Vargad(0)
23.08.2009 23:36
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kõik inimesed on arvatavasti kuulnud teistest inimestest, kes hobuseid varastavad. Sageli ei varasta hobuseid mitte kiire ja kindla tulu pärast, vaid põhjus võib olla ka muus. Tuleb olla väga ettevaatlik!

Kuigi oht läheb nii mõnestki mööda, peaksid kõik endale teadvustama, et liigub ringi palju vargaid. Nad võivad olla huvitatud näiteks kas või ainult ratsavarustusest. Varustust on kerge asendada, eriti kui see on kindlustatud. Hobuse kaotus tähendab aga sõpra, kelle väärtust ei saa rahas hinnata, kaotamist.

Kas ei oleks kurb, kui keegi tahab hobust vaid liha pärast? Hobuseliha on siiani hinnas ja südametunnistuseta inimesel ei ole kahju looma karjamaalt ära viia. Paremal juhul tahetakse looma lihtsalt hobusearmastajatele edasi müüa või üritatakse oma last rõõmsaks teha.

Õnneks ei ole röövitud hobust liiga kerge müüa. Eriti kehtib see loomade, kelle eest tahetakse saada suuremaid summasi, puhul. Hobusehuvilised hoiavad ikka internetis leiduvatel kuulutustel silma peal ja kui keegi midagi kahtlast märkab, jõuab informatsioon ka teisteni. Kahtlust võib äratada isegi see, kui müüakse esmapilgul väga head hobust liiga väikese raha eest.

Iga hobuseomanik võiks kursis olla sellega, kuidas just tema võib võimalikku kuritegu ära hoida. Karjamaa annab muuta vargakindlamaks, kui selle ümber on ehitatud korralik aed, mille sissepääsud ei ole kergesti nähtavad.

Karjamaa väravad, varustuse hoiupaigad ja riietusruumid võiksid käia lukus ja olla lahti ainult siis, kui keegi reaalselt suudab valvet pidada. Ka kõige parem lukk, mida ei lukustata, lihtsalt ei suuda varast kinni hoida. Ideaalsel juhul on ainuke pääs talli kohast, mis omanikule kergesti jälgitav.

Suure varguskohu korral tasub mõelda alarmsüsteemi muretsemisele. Valveseade võiks hakata tööle siis, kui keegi üritab talli pääseda, aga sisestab vale koodi. Turvafirmad on kindlasti nõus lahkelt pakkuma vajalikke lahendusi, sest sellest nad ometigi elatuvad.

Meistervaras pääseb läbi igast uksest ja tarast. Järelikult ei ole ükski asi kindel, kuid takistused varga teel muudavad tema vahelejäämise palju tõenäolisemaks. Mida rohkem aega kuriteo toime panemine võtab, seda lihtsam vargust avastada. Keegi ikka näeb või kuuleb midagi.

Võistlustele või näitustele minnes ei tohi samuti valvsust kaotada! Talli peaks alati jääma keegi, kes kahtlasest tegevusest kohe märku anda saab. Lisaks võiks teavitada naabreid ja vajadusel isegi ka politseid. Nii on valve tugevam ja kindluski suurem. Naabrivalve on ennast paljuski õigustanud.

Iga praegune või tulevane hobustega tegeleja võiks ja peaks enne varustuse või hobuse ostmist veenduma, et tegemist on ausa kaubaga. Ei ole ilus oma õnne teiste arvelt rajada!Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas leida hobustega seotud tööd?Kui on ikka tõsine soov hobustega tegeleda, siis kindlasti leiab midagi! Võimalusi on tegelikult küllaltki palju...
Kui kaua suudab inimene täielikult keskenduda?Inimene suudab tavaliselt umbes 20 minutit hoida tähelepanu ühel asjal, pärast seda aega hakkavad pähe ka muud mõtted tulema...