Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Vana hobuse ümber õpetamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Vana hobuse ümber õpetamine(0)
13.10.2009 23:11
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ei olegi erilist vahet, kas hakata hobust pärast pikka puhkust uuesti treenima või hakata mõnd vanemat looma ümber õpetama. Vanade hobusete puhul tuleb lihtsalt palju rohkem arvestada füüsilist seisundit ja suuremat vastuvõtlikkust haigustele, vigastustele ning kurnatusele. Kindlasti on nad võimalised õppima, kuid head hoolitsust ei tohi unustada!

Üks kõige olulisemaid tegevusi on vanema looma enne treeningut ülesse soojendamine. Noored hobused vajavad seda samuti, aga soliidsemas eas loomad vajavad lihtsalt natuke rohkem. Tavalisest enam tasuks teha traavi ning alles siis muude harjutustega edasi minna.

Kannatlikkus mängib suurt rolli! Enamasti kehtib ikka reegel, et mida vanem, seda kauem võib edu saavutamiseks aega kuluda. Täpselt sama kehtib ka inimestega, noortel lihtsalt on rohkem potensiaali. Samas suudavad kogenud isendid tähelepanu kauem mingil kindal asjal hoida. Ei tohi ärrituda, kui seenior ei saa esimese korraga hakkama.

Vanematel hobustel on kohati kalduvus kaotada lihasmassi ja kaalu ning see võib muuta nende liikumisvõimet ning vastupidavust. Järelikult tasub talveks muretseda soe hobusetekk. Nii nagu nad ei talu liigset külma, ei tee ka piinav palavus head. Loomulikult ei tähenda see seda, et talvel või suvel oleks treenimine võimatu, aga ilmateatel võiks siiski silma peal hoida.

Maha jahutamisel tuleks arvestada jällegi valemit, mille järgi vajavad seeniorid noortest enam tegelemist. Aega läheb just hingamise ja südamerütmi normaalseks saamisega. Ehk siis tööd tuleb rohkem teha, aga see aitab parandada läbisaamist hobusega, mis ei ole ometigi halb lisaväärtus.

Ideaalne oleks maha jahutada näiteks mõnel metsarajal jalutades, nii saab loom tavapärasest väljaku- või manee˛irutiinist eemale ja on värske ka talli tagasi minnes. Lisaks eelistabki enamik ratsanikke võimaluse korral võrratut loodust, mida on Eestimaal õnneks piisavalt.

Siiski ei tohi unustada looma reaalset vanust, sest vana ja veel vanema vahel võib olla kohati sama suur erinevus nagu noore ning vana hobuse võrdluses.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Agressiivne käitumineÜhed loomad omandavad agressiivse käitumise seetõttu, et inimene teeb ise kuskil vea...
Kui hobune kaob äraIkka juhtub, et hobune võib kaduma minna...