Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Uue hobuse vanadele olijatele tutvustamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Uue hobuse vanadele olijatele tutvustamine(0)
15.09.2009 22:35
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Sageli vahetavad inimesed hobuseid sama tihti, kui ostavad uue auto. Paljud uued loomad juba teavad kuidas karjas käituda. Nad oskavad austada karjajuhti, lugeda kehakeelt, õigel ajal tagasi tõmbuda ja olla lihtsalt hobused uues kohas. Samas leidub ka neid loomi, kes sellega vähemalt kohe hakkama ei saa.

Kuna hobused ei räägi, siis on raske ennustada, kuidas üks või teine hobune kohandeda suudab. Parem on enne algust oma teadmisi selles osas täiendada, kui hiljem närvilist hobust rahusteid täis toppida.

Alguses võiks uut hobust karjast eemal hoida ja veenduda, et ta on haigustest või parasiitidest vaba. Tervet looma võiks juba muretult uutele kaaslastele tutvustama hakata. Kari võib uustulnukale liiga teha. Harva juhtub ka vastupidist varianti, kus viimane ise hakkab tüli norima.

Vigastuste risk on alati, kuna hobused on tõesti väga võimsad loomad. Samas ei tohiks see olla põhjus, miks looma karja hulka ei lasta. Algselt on hobused ometigi karjaloomad ja nad hindavad head seltskonda meeletult.

Leidub mitmeid võimalusi, kuidas tutvustamisega algust teha. Paljud lihtsalt panevad uue looma karja hulka ja vaatavad, mis saama hakkab. Selle kõige levinuma meetodi kasutamine võib edukalt minna, sest kunagi pidid hobused nagunii inimese sekkumiseta hakkama saama ja neil läks päris hästi. Mida suurem karjamaa, seda suurem edu tõenäosus.

Kui praegune kari koosneb ühest hobusest ja juurde tuuakse veel keegi, siis peaks asi muretult laabuma. Põhjus siingi selles, et hobused tahavad seltsi. Lisaks võib tulla üllatusena see, et suurde karja pandud uus hobune seisab sageli lihtsalt paigal ja ootab karjajuhi heakskiitu.

Alati ei lähe kõik perfektselt. Kari võib hakata hobusele kohta kätte näitama. Uus loom saab üldjuhul ise aru, kas ta suudab sobituda või mitte. Karjajuhid teavad samuti oma positsiooni, kuid nad üritavad end veelgi enam kehtestada. Kehtestamise nimel võib liider lüüa ja hammustada.

Hobused, kelle ümber on olnud vähe teisi loomi, ei pruugi kohe õigesti käituda. Raske on ümber õpetada, kuid iga omanik peaks enne hobuse uude kohta andmist veenduma, et loom suudab ka teiste keskel toime tulla. Karjas tuleb ka seni üksikult elanud hobusel täita kehtestatud reegleid, mille täitmist juhib karjaliider. Inimese roll on sellisel juhul natuke tagasihoidlikum.

Halvasti käituv üksik hobune võib saada karjas hea õppetunni ja oma suhtumist muuta!Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Milline on hobuse jaoks õige puhkus?Kui hobune on hakkama saanud suure pingutusega, siis vajab ta kindlasti paari päeva puhkuseks...