Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ussikuur on hobustele vajalik Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ussikuur on hobustele vajalik(0)
20.10.2009 23:15
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ussid võivad võtta hobuselt vajalikud toitained ning energia. Kui jätta ravikuur tegemata, võivad tagajärjed kesta vägagi kaua. Hea uudis on see, et suurema kahjustuse risk on üpriski väike, kui teha ennetustööd. Turul on müügil palju turvalisi ja efektiivseid vahendeid.

Võiks valida endale sobiva tee ja siis sellele kindlaks jääda. Terved ja tugevad loomad, kes ei ole varsad või vanamad hobused ja elavad puhtas keskkonnas, saavad tavaliselt ussikuuri umbes iga kaheksa nädala tagant. Loomulikult võib ajavahemik vastavalt konkreetsele rohule varieeruda ja muutuda ka siis, kui hobuse tavapärasesse eluviisi tekivad uued aspektid.

Hobune, kelle ussikuur on puudulik, võib omada näiteks tuhmunud karvkatet ja nürit iseloomu. Lisaks ei lasta sellega riskeerivate omanike hobuseid võistlustele ja enamus endast lugupidavaid talle keelduvad potensiaalset ohuallikat vastu võtmast.

Nakatunud mära võib ohustada oma varssa. Järelikult ei tohiks paaritada hobust, kelle heas tervises ei saa piisavalt kindel olla. Mida lähemale varsa tulekule, seda ohtlikum on tiinuse ajal märale ussidega võitleva rohu andmine.

Tasub vaadata, mille vastu ja kui tõhusalt mingi konkreetne rohi aitab. Mõned rohud kaitsevad väga väheste parasiitide vastu, teised on palju laiema toimeulatusega. Kui üks rohi kaotab oma toime osaliselt/täielikult, on võimalik vahetada või seda mõne muu tootega koos kasutada.

Varsad on eriti tundlikud ja nende jaoks võivad ussikuuri tegemata jätmise tagajärjed tihti olla surmavadki. Sageli alustatakse väikese ennetusega vähemalt esimesel elukuul. Samas on sobi kõik ussirohud varssadele. Järelikult tuleb otsida tooteinfost vanuselisi piiranguid.

Vanemad hobused sarnanevad ussikuuri mõttes noorte hobustega, kes alles alustavad eluteed. Nad on rohtude suhtes küllaltki tundlikud, aga samas ka tavalisest vastuvõtlikumad erinevatele parasiitidele.

Ükskõik, mis sobiv viis sai valitud, tuleb olla hoolas ning järjekindel. Ei tasu pimesi uskuda reklaame, mis lubavad, et just mingi kindla rohuga peab ussikuuri palju harvem tegema. Sel juhul on tark tegu teistelt uurida, kas tõesti saab nii vajaliku kaitse kätte.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste ja inimeste psühholoogia erinevusedHobused on karjaloomad, keda on sajandeid jahitud...
Miks hobune seisab paigal ja ei liigu edasi?Nii mõnedki on arvatavasti sõitnud hobusega, kes jääb lihtsalt seisma ja keeldub edasi minemast...