Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Treeneritest Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Treeneritest(0)
25.12.2009 21:56
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Peamised küsimused treeneritele, mille abil üht teisest eristada:

1. Milline on treeneri filosoofia? Milline on tema iseloom? Kuidas ta näeb hobuste või ratsanike treenimist?

2. Milline on treeneri kvalifikatsioon ja senised saavutused? Mida ta üldse oskab?

3. Kui tihti saaks treener õpetada hobust, kui see peaks vajalik olema? Kas ratsanikul on võimalik samal ajal pealt vaadata?

4. Mitu korda nädalas oleks ratsanikul võimalik antud treeneri käe all õppida?

5. Kui hobune on treeneri juurde viidud, kas ta vastutab siis ka kõige muu eest? Alustades toidust ja lõpetades näiteks veterinaari regulaarse külaskäiguga. Millised teenused lähevad kuumaksu sisse ja mille eest tuleb soovi korral lisaks maksta?

6. Kas treener hoiab omanikku hobuse käekäigu ja edasiminekutega kursis?

7. Kes üldse vastutab hobuse käekäigu eest iga päev? Kas treener ise või mõni palgatud tööline? Millised on selle töölise kogemused, oskused?

8. Kas hobune ja/või ratsanik saab/saavad hakata võistlema?

Treeneri reputatsioon on väga oluline, seda võib pidada kohati tema CV-ks. Loomulikult võib üks treener ühele meeldida, aga mingil põhjusel teisele mitte eriti. Järelikult tuleb arvamust küsida võimalikult paljudelt, kellel on konkreetse treeneriga väiksem või suurem kokkupuude olnud ning alles siis otsustada.
Samas ei saa treener alati endast parimat anda, kui hobuse omanik ei tea mida ta tahab või ei pea kokkulepetest kinni.

Hobuse omanik on koostöö teine pool ja temagi peab oma panuse andma:

1. Tuleb avameelselt rääkida oma ootustest ning treeneriga nõu pidada, kas need on üldse saavutatavad. Äkki saab treeneri abiga hoopis uued ja reaalsemad eesmärgid paika panna? Treeneri soovitustest ja kehtestatud reeglitest tasuks kinni pidada.

2. Kui treeneriga on mõni kohtumine kokku lepitud, tasub minna alati õigel ajal. Hea treeneri ajavarud võivad väga piiratud olla.

3. Raha tuleb maksta õigel ajal, sest treeneri töö on tõesti raske ja muidu ei pruugi tal olla raha, et näiteks hobust hädaolukorras kiiresti aidata.

4. Tuleb hinnata tööd, mida treener teeb. Treeneril võib kuluda ka arvatust rohkem aega, sest ta ei saa nõuda hobuselt rohkem, kui loom suudab.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kes on ratsanik?Kes ikkagi on ratsanik...
Miks mära paaritamisest loobuda?Loomulikult on kindlasti tore mõelda, et armastatud mära võiks kunagi järglase tuua, aga enne tuleks ikka hoolikalt seda soovi kaaluda...