Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Tempo ja rütm aitavad hobust Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Tempo ja rütm aitavad hobust(0)
24.10.2009 22:15
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ei ole vahet, kas sõita manee˛is või metsas, tempo ja rütm on alati olulised. Kui hobuse rütm ja tempo on stabiilsed, on ka tema liikumine tasakaalukas, mis omakorda näitab enesekindlust. Looma ideaalset liikumist iseloomustab energilisus, terviklikkus ning voolavus. Hobune on siis keskendunud ratsanikule ja tema nõudmistele.

Sõna rütm kasutatakse sageli ka rääkides lihtsalt hobuse tempost. Järelikult on ratsanikul võimalus muuta rütmitempot. Enamasti kasutataksegi rütmi ning tempot koos, nad on omavahel seotud. Ühtlase ja järjepideva tempo saavutamiseks, tuleb hoida terviklikku rütmi. Jalutada, traavi ning galoppi sõita on võimalik erinevate tempodega.

Olenemata allüürist, kannatab rütm kõige enam siis, kui tempo on liiga kiire, hobune on pinges või ratsanik ei suuda looma liikumisega kaasa minna. Loomulikult on loomadel vabaduses palju raskem säilitada inimeste mõistes õiget tempot ja rütmi, sest seal ei piira neid miski. Enamasti käsitletakse hobuse liikumist, tempot ning rütmi koostöös ratsanikuga.

Hobust piirab sageli varustus, mis koosneb üldiselt sadulast, suulistest ja ratsmetest. Loogiliselt võttes pakub see kõik igale loomale lausa väljakutset. Lisades varustusele veel ratsaniku, saame juba päris korraliku väljakutse. Ratsaniku roll ongi kõige märkimisväärsem. Varustuse ja inimese koostöö tulemusena peaks hobune saavutama õige tempo ja rütmi.

Ratsaniku keharaskus häirib mingil määral hobuse tasakaalu, mis teeb rütmi ja tempo säilitamise raskemaks. Mida paremini inimene sadulas istub, seda vähem segab ta hobust. Seetõttu tuleb igal ratsanikul oma istaku paremaks treenimisega vaeva näha. Kui tasakaal paigas, on ka lihtsam hobusega suhelda.

Kas hobune suudab liikudes kujundeid joonistada või suunda muuta ilma, et rütm ning tempo häiritud saaks? Kas hobune suudab erinevatel allüüridel probleemideta sammu lühendada? Iga kord tasub looma liikumist tähele panna ning veenduda, et ta tõesti saab hakkama!

Hobustel on sageli komme sammu aeglustada näiteks voldi alguses. Voldi lõpus tõstavad nad tavaliselt kiirust. Seda kõike tuleb teada selleks, et hoida rütmi ning tempot. Hobuse loomuse tundmine aitab palju! Rütm ja tempo on edu saavutamisel tähtsamad, kui arvatakse.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Veel sugutäkkudestMilline on hea täkk ja miks neid nii vähe on...
Hobuste käitumineHobustel on palju neile iseloomulikke harjumusi, kuid need võivad erinevatel loomadel varieeruda...