Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ratsutamisel juhtunud õnnetusest taastumine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ratsutamisel juhtunud õnnetusest taastumine(0)
21.08.2009 16:34
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ratsutamisel juhtunud õnnetuse tõttu võib ratsanik ratsutamist karta veel pikka aega. Siiski, esimene samm pärast hobuse seljast maha kukkumist on ronida tagasi selga!

Öeldakse, et tõeline ratsanik suudab kokku lugeda, mitu korda ta on hobuse seljast maha kukkunud. See aga ei tähenda, et ratsutamisel juhtunud õnnetus ei ole traumaatiline sündmus. Õigupoolest ei pöördu paljud ratsanikud pärast õnnetust enam ratsaspordi juurde tagasi, sest nad on oma julguse kaotanud.

Leidub palju erinevaid võimalusi, kuidas õnnetused võivad ratsutamisel aset leida; kusjuures õnnetuste toimumise tõenäosus oleneb ka sellest, millisel tasemel ratsutamisega tegeletakse. Kui harjutatakse ka hüppeid, on loomulik, et kukkumisi esineb rohkem kui niisama rahulikult ratsutades. Siiski on oluline mõista, et ratsanik võib hobuse seljast kukkuda igal ajal ja ükski olukord ei kaitse ratsanikku täielikult vigastuste eest.

Liigne analüüsimine
Väga kerge on oma mõtetes õnnetust uuesti ja uuesti üle elada ning üritada välja selgitada sellise sündmuste käigu, mis seda kõike oleks võinud ära hoida. Selline käitumine on aga kahjulik ning võib isegi takistada õnnetusest taastumist. Selle asemel tuleks edasi liikuda ja üritada õnnetusest midagi õppida.

Parem oleks õnnetust oma mõtetes uuesti läbi elada vaid üks kord. Tasuks meenutada sündmusi, mis viisid hobuse seljast kukkumiseni ning seejärel üritada aru saada, mis oli see viimane tõukejõud. Võibolla oleks parem idee olnud hobuse peatamine? Tasuks selgeks teha, mis õnnetuse põhjustas, kuid kindlasti pole seda mõtet endale uuesti ja uuesti korrata.

Teise hobuse leidmine
Ratsutamisel juhtunud õnnetusest on kergem taastuda, kui ratsanik leiab oma julguse tagasi saamiseni endale uue hobuse. Mõistlik oleks otsida hobune, kes suure tõenäosusega ei ehmu, jookse ära, pöördu liiga kiiresti ega tee midagi muud sellist, mis võiks ratsanikule ohtlikuks osutuda.

Samuti on pärast õnnetust hea idee võtta paar ratsutamistundi. Pärast hobuse seljast kukkumist vajab ratsanik juhendamist ja julgustamist, mida saab talle pakkuda ratsutamise instruktor. Samuti oskab ta anda kasulikke vihjeid, kuidas taolisi õnnetusi tulevikus vältida.

Turvalise keskkonna loomine
Suured avatud paigad on pärast kukkumist tõenäoliselt hirmutavad, seega tasuks õnnetusest taastudes maa-ala piirata. Tihti on uuesti hobuse selga ronimine palju lihtsam ümmarguses aedikus või mõnel siseareenil kui piiramatu maa-alaga karjamaal. Kaitse on küll suuresti psühholoogiline, kuid sellegipoolest tõhus. Samuti võib abi olla, kui lasta kellelgi teisel hobust ja kogu situatsiooni kontrollida – nii on ratsanikul lihtsam oma hirmuga silmitsi seista ja edasi liikuda.

Äkkotsuste tegemine
Ratsaniku mõtlemine on õnnetusest taastumisel tema suurim vaenlane. Endale ei tohiks jätta aega mõelda, mis kõik võib valesti minna või milliseid vigastusi võib hobuselt kukkumine kaasa tuua. Selle asemel, et ratsutamist päevade viisi ette planeerida, tasuks teha äkkotsuseid ja siis vooluga kaasa minna.
Sama kehtib ka tegevuse puhul, mis üldse õnnetuseni viis. Kui ratsanik kukkus näiteks hüpet sooritades, võib ta vastu võtta äkkotsuse hüpata üle aia ka siis, kui esialgne plaan oli niisama areenil ratsutada. Nii pole ratsanik suutnud veel adrenaliinil enda üle võimust võtta ning kui sooritus õnnestub, tunneb ta end tunduvalt paremini.

Ratsutamisel juhtunud õnnetusest ei ole kerge taastuda, kuid see on võimalik. Ratsanik peab lihtsalt endas leidma selle tahtejõu ja kire, mis aitab tal oma hirmust jagu saada ning oma julguse uuesti leida.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas valida ratsutamistreenerit?Kui on tehtud otsus, et nüüd võiks hakata ratsutama või lihtsalt tekib tahtmine kohta vahetada, tuleb alustuseks sobiv variant välja otsida...
Füüsilise aktiivsuse tähtsusInimeste igapäevased tegemised, olenemata nende ratsutamisoskustest, muudavad tavalisest tiheda ratsutamisgraafiku võimatuks...