Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Need tüütud putukad Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Need tüütud putukad(0)
27.07.2009 15:42
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Putukad võivad hobuste elu põrguks teha. Kevad, suvi, sügis ning alles siis saabub ajutine rahu, mis lõppeb uute soojade kevadilmade saabudes.

Hobuse vastupidavus sõltub kindlasti tõust, värvusest ja temperamendist. Õhukese nahaga hobused juba hulluvad, kui teised loomad näivad veel päris tolerantsed.

Tumedama värvusega hobused kannatavad heledanahalistest rohkem, sest paljud putukad tunnevad ahvatlust just neid segada. Vahet ei ole, mis värvi hobune, ta väärib igaljuhul kaitset.

Parim kaitse kärbeste vastu on neist hoidumine. Jahedatel ning pimedatel öödel on tavaliselt vähe putukaid, kuid suure soojuse korral ei paku enam kaitset ka ööpimedus. Mida soojem, seda rohkem tülikaid kaaslasi.

Kõrvetava kuumuse ajal on heategu viia loomad kas või paarikski tunniks talli varju. Olenevalt kliimast võivad levinud olla putukad, kes tulevad vaid hämaras. Sellega tuleb arvestada.

Olemas on putukaspreid. Mõned neist isegi ainult looduslikest koostisosadest. Kuna paljud vahendid on turul alles uued, tasub tuttavate käest uurida, mida nemad kasutavad ja kui vastuvõtlik hobune antud tootele on.

Kuigi sprei võib olla tõhus, ei tohiks see olla ainuke kaitse. Kui ilm läheb soojemaks ning hobune higistab või läheb ujuma, kaob vahendi effektiivsus liigagi kiiresti. Vihmased ilmad taaskord aitavad kaasa sprei mõju vähenemisele.

Lisaks kõigele võivad putukad mürgi suhtes reistentseteks muutuda. Peagi ei ole enam vahet, kui kallis ja hea on toode, see lihtsalt enam ei mõju. Parim aeg kaitsevahendi lisamiseks on vahetult enne sõitu või võistlust, aga tuleb meeles pidaja: mõju ei kesta igavesti.

Kärbsemask on hea neile hobustele, kes veedavad terve päeva välitingimustes. Mõned kärbsed munevad hobustele silma, mis võib halvata nägemise. Maskiga on lihtne sellest probleemist üle olla. Maskidest lähemalt siin.

Teine võimalus on hobusele nn. kärbselina peale visata. Nende kohta leiab infot näiteks siit. Hea kvaliteediga lina peab vastu mitu hooaega. See ei ole küll odav lõbu, aga väärt investeering ikkagi.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Meelespea suveksPaljud ratsutajad armastavad hobuseid, kuid siiski tasub mõnda asja kindlasti meeles pidada...
Zorro hobune ToronadoToronado on Zorro hobune...