Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks on manee˛is reeglid tähtsad? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks on manee˛is reeglid tähtsad?(0)
07.03.2010 19:31
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kas teatavad reeglid ei peaks olema loomulikud juba seetõttu, et kõikidel oleks manee˛is samal ajal ka mugav sõita? Kas reeglite tundmine ei peaks lausa kohustuslik olema? Kindlasti ei ole reeglid mõeldud ratsaniku ahistamiseks, need on välja mõeldud kõikide ratsutajate huvides. Erinevates manee˛ides võivad reeglid küll natuke varieeruda, kuid põhiline peaks ikkagi kõikjal kehtima.

Mida peaks iga ratsanik kindlasti teadma? Loomulikult manee˛is ratsutamise reegleid! Miks inimesed ei saa reeglite täitmisega hakkama või miks nad arvavad, et sisetunde usaldamisest peaks täielikult piisama? Kahjuks võib üks, reegleid mitte teadev ratsanik, ära rikkuda näiteks kellegi teise hüppamisrõõmu.

Kui inimene vabandab seetõttu, et ta ei tunne konkreetse koha reegleid, siis tuleks sellesse kindlasti umbusuga suhtuda. Kas siis tõesti on raske paar kõige põhilisemat asja meelde jätta? Kas siis tõesti on meeletult raske kelleltki üle küsida? Kas ta vabandab näiteks ka siis, kui fooris põleb tema jaoks punane tuli, aga ta ei tea selle tähendust ning teeb seetõttu avarii? Kas see ei ole pigem teguviis, mida andeks anda ei saa? Eriti veel korduvatel rikkumistel.

Kindlasti on suur vahe, kas sõita suures manee˛is üksinda või koos kümne teise ratsanikuga, kes tahavad samuti meeldivalt ratsutada. Ometigi leidub piisavalt neid, kelle jaoks ei eksisteeri teisi ratsanikke isegi siis, kui manee˛ neid täis on.

Miks ei jäeta piisavat vahet teise ratsanikuga? Kui keegi sõidab ratsaniku selja taga ja ratsanik tahab mingil põhjusel peatuda, kas siis tõesti on liiga raske rajalt sisse pöörata? Kui kõik teised sõidavad rajal traavi, kas siis ikkagi peab üks inimene seal rahulikku sammu kõndima? Kas ikkagi on mõistlik oma hobust grupitrenni ajal kordetada? Miks ei anta teistele teada, kui sõidetakse hobusega, kelle lähedusse ei tohi teisi hobuseid lasta?


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kui kaua suudab inimene täielikult keskenduda?Inimene suudab tavaliselt umbes 20 minutit hoida tähelepanu ühel asjal, pärast seda aega hakkavad pähe ka muud mõtted tulema...