Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Miks hobused löövad? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Miks hobused löövad?(3)
24.01.2010 18:59
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Lööv hobune on kindlasti ohtlik hobune. Samas on paljud löögid kergesti välditavad, kui ratsanik oskab neid oodata ja teab hobuste ohutust käsitlemisest. On küll tugevamaid ja nõrgemaid lööke, kuid mõlemad võivad endaga kaasa tuua küllatki tõsiseid tagajärgi või isegi surma. Miks hobused löövad? Millistes situatsioonides nad löövad?

Kui hobune tahab mängida, siis ta võib mängima kutsuda ka lüües. See on üks põhjustest, miks ei tasu hobuste juures olles pikalt unistama või mõtlema jääda. Kui on näha, et hobused on mänglevas tujus, tasub alati olla tähelepanelik ja reageerida enne, kui hobused jõuavad inimest valusal moel "mängima" kutsuda.

Kui hobune on näiteks veetnud terve talve tallis ja kevadel taas karjamaale saab, võib sellega kaasneda erutus ja põnevus. See võib endaga kaasa tuua ka lööke inimese pihta. Taolistes situatsiooides peab hobune kindlasti olema kontrolli all ning inimene ei saa hobust lihtsalt lahti lasta, kui esineb nähtavaid märke, et hobune võib sisemiselt väga põnevil ja ettearvamatu olla.

Oma roll võib olla ka hirmul, sest hobused lähevad nii mõnigi kord endast välja. Kui inimene on närvilise hobuse juures, siis tuleb arvestada, et hobune ei pruugi teda tähelegi panna. Hobune üritab end sageli potensiaalse ohu eest lihtsalt kaitsta ja võib muutuda ka täiesti kontrollimatuks.

Mõni hobune lööb ka agressiivusest ja nende loomadega peaksid kindlasti tegelema ainult professionaalid. Agressiivne löömine võib alguse saada sellest, et hobune lihtsalt ei austa inimest. Kui hobune inimest ei austa, siis võib ta lüüa ka näitamaks, et võim olukorra üle kuulub temale.

Hobune võib lüüa ka siis, kui miski teda segab või ärritab. Näiteks võib tuua kärbsed, kes suvel sageli hobustele ebameeldivusi valmistavad. Samas võib taolise seisundi esile kutsuda ka oskamatu inimese puudutus. Ehk siis ei tasu käituda mõtlematult ja lihtsalt hobust kuskilt patsutama hakata, sest ta näeb armas välja.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: elina99
29. Jaanuar 2010
Viva Las Vegas lööb teisi hobuseid ilma hoiatamata, aga inimest ta õnneks ei löö
thumb
Kommentaari lisas: violandakene
26. Jaanuar 2010
mu hobune lööb sel juhul kui ta pikk aega sees on olnud, aga muidu väga tore opa mul
thumb
Kommentaari lisas: hobune11
26. Jaanuar 2010
Täitsa õige jutt !!!! Naeratab Ma tean üht hobust kes lööb sest ta taheb näidata , et tema on parim .....
Rohkem sarnasel teemal
Vanemad hobused ja hoolitsusHobumeditsiin on palju arenenud, teadmised loomade vajadustest paranenud ja järjest rohkem loomi on elujõulised ka näiteks kahekümnendates eluaastates...
Miks on hobuste kohanemine oluline?Hobuste kohanemine mõjutab kindlasti seda, kuidas nad neilt nõutavaga hakkama saavad...