Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida teha hobusega talvel? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida teha hobusega talvel?(4)
27.11.2009 22:36
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mõned inimesed ei taha talvel hobustega tegeleda, teised kurdavad ilma ja kiiresti saabuva pimeduse üle, mis tähendab, et ratsutamiseks võib kooli või töö kõrvalt väga vähe valget aega jääda. Samas leidub neidki, kes peavad talve just ideaalseks ajaks, mil hobustele pühenduda.

Hobustele pühendumine ei pea alati tingimata ratsutamist tähendama. Äkki tasub hoopis välja selgitada milline vedelamat sorti toit hobusele tõeliselt meeldib, sest nii on tulevikus kergem talle ussirohtu koos sellega anda. Harjutada saab näiteks ka suulistega, kui hobune neid mingil määral siiani ignoreerida püüab.

Kui hobune ei anna hästi jalgu või ei ole värkijaga just kõige parem sõber, saab harjutada jalgade andmist ning kindlasti annab pikendada ka jalgade üleval hoidmise aega. Mida rohkem hobuste jalgadega tegeleda, seda mugavam ja lihtsam on edaspidi neid käsitleda või hooldada.

Mõnikord võib talvine ilm väga ilus olla ja siis võib hobusega ratsutamise asemel lihtsalt jalutamagi minna. Liiklusega mitte harjunud hobust on nii võimalik sellega tutvustada. Ehk ikka leiab sõbra, kes on nõus rahulikul külateel vaikselt hobuse suunas sõitma. Seda võib korrata seni, kuni hobune ei ole enam müra suhtes liialt tundlik.

Hobusel ei pruugi olla probleeme sõiduautodega, kuid traktorid, mootorrattad ja suuremad autod võivad siiski tekitada ootamatusi. Olenemata sellest, millega looma tutvustada tahetakse, tuleb tagada ohutu vahemaa hobuse ja masina vahel. Kui masinatega tutvus tehtud, võib järgmiseks eesmärgiks olla treilerisse mineku tõhusamaks ning sujuvamaks muutmine.

Lihtsalt jalutades saab hobust tutvustada kraavide ja ojadega ning näiteks ka väravast läbi minemisega. Inimese vaatenurgast on kindlasti ohutum tundmatutes olukordades hobuse kõrval olla, kuid see võib tähendada ka seda, et loom võib kergemini jooksu panna. Seetõttu tasub igaks juhuks valida hobuse jaoks hästi teadaolev ja samas ka võimalikult ohutu ümbruskond.

Talvisel ajal annab edukalt talligi koristada, sest selleks ei ole erilist päevavalgust vaja, kui tallis on olemas elementaarne valgustus. Kui kõik ideed on otsas ja tundub, et hobune juba oskab kõike, siis tasub ikkagi mõelda, kas ta vaid oskab või sujub temaga seonduv tõesti takistusteta.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: mariete
05. Detsember 2009
Kui sa midagi ütled, põhjenda siis ka. Praegu tundub, et tahtsid niisama lollitada.
thumb
Kommentaari lisas: hobune11
28. November 2009
Jah !!! HkaisaH-kui sulle see artikel ei meeldi kirjuta ise siis artikel ?!
thumb
Kommentaari lisas: Katsu
28. November 2009
Minu arust tore artikkel, kuigi jah talvel päris kõikke seda ei teeks: jäise tee peal hobuse ja outoga liiklemine on suhteliselt ohtlik.HkaisaH - kui sa arvad, et see artikkel on jama, siis palun kirjuta järgmisel korral mis on valesti. Ära loobi tühje sõnu (suust välja ajad), see on lapsik!!!
thumb
Kommentaari lisas: HkaisaH
27. November 2009
Tead Krista ! Enne kui sellist teksiti kirjutama hakkad siis mõtle mida sa suust välja ajad !!!!
Rohkem sarnasel teemal
Miks tasuta hobune siiski vastu võtta?Ei saa tingimata öelda, et tasuta hobuse vastu võtmine alati halb oleks, kuid enne otsuse langetamist tuleks ikka korralikult mõelda, kas ja kuidas...
Hobuste väärkohtlemisestHobuste väärkohtlemisel või hülgamisel võib olla mitmeid põhjuseid...