Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida tasuks teada enne hobuse paaritamist? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida tasuks teada enne hobuse paaritamist?(1)
03.11.2009 22:06
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Iga hobuse omaniku elus tuleb arvatavasti aeg, millal tahetakse loom kellegi teise omaga kokku viia. Tegelikult on see oluline otsus, mis eeldab kannatlikkust ning valmisolekut.

Enamasti vaadatakse hobusele otsa ja mõeldakse, et tema on just õige järglaste saamiseks. Lisaks mängib rolli ka veendumus, et väga tore oleks omada pisikest varssa. Kui asjad on nii nagu nad on, tuleb alustada tänuväärset teekonda. Hea algus oleks muidugi märale sugutäku leidmine.

Tundub kindlasti meeldiva ideena, et iga mära võiks rahulikult karjamaal rohtu süües rahulikult omaniku valitud kaaslasega aega veeta, kuid algajal paaritajal tuleks enne ka spetsialistidelt nõu küsida. Loomulikult on oluline lisainfo saamine sel hetkelgi, mil paaritusprotsess täies hoos on.

Tähtis on osata aega maha võtta, sest hobusele kaaslase leidmine ei pruugi sugugi nii lihtne olla. Õige sugutäkk aitab suurema tõenäosusega saada sellist tulemust nagu algselt taheti. Kuna paaritamine ei ole odav lõbu, tuleb täpselt mõista, millesse end segatakse.

Mõtlemisainet peaks jaguma piisavalt:

Millist varssa siis ikkagi tahatakse? Kas ta peaks olema märast suurem või väiksem? Milleks varssa täpsemalt vaja on? Kas tulevaselt varsalt oodatakse potensiaali väga headeks tulemusteks mingil alal või soovitakse teda vaid pere lemmikloomaks? Kui vajalikud oleksid mõned kindlad iseloomujooned?

Küsimusi võib esitada lõputult ja need siin on kõigest mõned levinud küsimuste hulgast. Küsimused on tähtsad, sest nendeta on raske oma reaalseid vajadusi mõista. Vastavalt vastustele saab edasi mõelda, milline täkk võiks aidata soovi täitmisel. Endas selgusele jõudmine on peamine!

Ei ole raske leida lihtsalt kedagi oma loomale kaaslaseks, palju keerulisem on kohe alguses vähendada pettumise tõenäosust. Kui üks tõuaretaja ei ole sobiv, siis ehk on võimalik tema kaudu saada teisi vajalikke kontakte. Rääkida tasub kõigiga, kes asjaga kursis. Ei tasu alahinnata ka interneti vahendusel saadavat teavet!


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Katsu
05. November 2009
Eelnevalt võiks lasta günekoloogil mära kontrollida! Paaritustasu, transport ja ülalpidamine võib minna väga kalliks, kahju oleks kui siis mära ei jäägi tiineks.
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas veterinaari tööd lihtsamaks teha?Hobused on erinevad ja mõned loomad ei oska sageli veterinaari tulles üldse mõistlikult käituda...
Kuidas vältida hobuse üle treenimist?Hobuse keha peab saama piisavalt koormust, kuid keha ei tohi üle koormata ja vigastada...