Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida peaks meeles pidama vigastatud ratsanik? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida peaks meeles pidama vigastatud ratsanik?(0)
16.01.2010 23:29
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Ka vigastatud ratsanik peab püüdma end võimalikult heasse vormi viia, sest treenitud keha aitab paremini kompenseerida puudujääke. Kui on võimalik näiteks istuda sirgelt, siis viib see ka vigastatud ratsaniku lähemale edukamale õppimisprotsessile. Kui on võimalik, siis tuleks iga hinna eest püüelda õige istaku poole.

2. Kui ratsanik kasutab ratsutamisel lisavarustust, siis tuleb veenduda, et see on ka tegelikult lihtsasti käsitletav ning segamise asemel hoopis tõesti aitab ratsaniku puudusi kompenseerida. Lisaks tasuks veenduda, et lisavarustus on kasutatav ka näiteks koos erinevate sadulatega.

3. Tasub muretseda võimalikult mugav ja kergesti käsitletav sadul, sest vigastatud inimese jaoks on sadula sobivus eriti oluline.

4. Alguses on kiirused ehk vägagi aeglased ja ratsanik istub ehk hoopis üldse teraapiahobuse seljas, keda treener käe kõrval jalutab. Samas ei tohi karta, kui on aeg sellest etapist edasi liikuda. On reaalne, et kunagi tuleb ka aeg, mil näiteks halvatud ratsanik tahab ise õppida hobust edasi suruma.

5. Hästi oluline tähtsus on tunnetusel ja tunnetamisel. Isegi lihtsalt seisva hobuse seljas istumine aitab paremale tunnetamisele lähemale. Õiget tunnetust aitab ehk kõige paremini kätte saada rahulik ja kogenud hobune. Kui tunnetus on paigas, siis saab juba tasakaalu hoidmisestki rääkida.

6. Kui vigastatud inimene ei ole oma eelevas elus kunagi hobustega kokku puutunud, tuleks kindlasti alustada spetsialistide valvsate pilkude all. Muul juhul piisab ehk lihtsalt hobustega tegelevast kohast, kus on head treenerid. Treener või juhendaja peab kindlasti olema sobiv ning vigastatud ratsanikul peaks tekkima tunne, et ta on just õiges kohas. Lisaks heale treenerile on kindlasti tähtis hobuse valik, sest hobusel ja hobusel on suur vahe.

7. Isegi vigastatud inimesed võistlevad ja siis ei ole enam tegemist vaid rahuliku jalutuskäiguga.

8. Mida iganes vigastatud inimene koos hobustega ette võtab, alati tuleks kõike teha naudinguga.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobused ja kiirusKuidas end kehtestada ilma, et hobuse heaolu kannataks...
Antibiootikumide liigne kasutamineHobuste omanikud tahavad ise sageli, et nende natuke haiglasena näiv varss hakkaks antibiootikume saama...