Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Mida kindlasti meeles pidada ravimite kasutamisel? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Mida kindlasti meeles pidada ravimite kasutamisel?(1)
12.12.2009 22:19
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Kui hobuse hooldaja ei ole täpselt kursis, mis hobusel viga või kuidas hobust ravida, tuleks nõu küsida veterinaarilt.

2. Kõiki ravimeid tuleb hoida kohas, kus lapsed neile ligi ei pääse. Lisaks tuleks neid eemal hoida otsesest päikesevalgusest ning temperatuuril, mida konkreetse ravimi tootja infolehel soovitab.

3. Alati tuleb meeles pidada aegumistähtaegu. Aegunud ravimit või ravimit, mis näeb väga imelik välja, ei tasu kasutada.

4. Ravimeid tuleb manustada vastavalt tootja või veterinaari soovitustele. Mõned ravimid on ette nähtud ainult süstimiseks. Süstida saab kas lihastesse või veeni, kuid see sõltub juba konkreetset ravimist.

5. Tuleb teada täpselt konkreetsele loomale antava ravimi kogust. Kui see millegi pärast ununes, siis tuleb kindlasti üle küsida.

6. Kui looma süstida, siis tuleb kinni pidada hügieeninõuetest. Tuleb veenduda, et ravimipudelisse ei satuks mustust. Koht, kuhu süst tehakse, tuleb alati desinfitseerida.

7. Erinevaid ravimeid ei tasu kunagi koos kasutada, kui ei ole kindel, et seda ohutult teha võib.

8. Kõik asjad, mida saab korduvalt kasutada, tuleb alati uuesti ära desinfitseerida. Kõige lihtsamateks näideteks on süstlad ja nõelad. Samas alati on parem, kui kasutatakse täitsa uusi nõelu või süstlaid.

9. Kõik kasutatud rohupudelid, süstlad ja nõelad tuleb korralikult minema visata nii, et nad ei seaks ohtu inimeste või loomade tervist.

10. Iga ravimi kõrvalmõjudest tasub samuti teadlik olla. Kui loomal tekibki näiteks allergiline reaktsioon konkreetsele rohule, siis saab kiiresti midagi ette võtta.

Hobust ravides vastutab omanik täielikult. Ravimeid tuleks alati kasutada juhtudel, milleks nad ette nähtud on. Vähemalt seni, kuni veterinaar teisiti ei ütle. Kui ravim kirjutatakse välja ainult ühele hobusele, siis ei ole kõige targem tegu seda ka teisel hobusel kasutada. Hobuste jaoks mõeldud ravimeid ei tasu üldiselt kasutada teistel loomal või inimestel, sest see võib olukorra hoopis hullemakski muuta.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
17. Detsember 2009
ok
Rohkem sarnasel teemal
Kas kiiver muudab ratsaniku suhtumist?Paljude arvates on kiiver vajalik, teiste arvates on see alati kohustuslik...
Hobuse põhjuseta kiitmineMõned hobused käituvad halvasti...