Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Lapsevanematele: Kas laps on hobuseks valmis? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Lapsevanematele: Kas laps on hobuseks valmis? (0)
03.08.2009 17:36
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine


Mida teha, kui teie laps palub endale hobust või poni?

* Veenduge, et tegu on tõsisema sooviga, mitte mööduva faasiga.
Paljud väikesed tüdrukud näevad televiisorist mõnda vahvat hobustega filmi ja otsustavad seejärel, et ka nemad peavad endale saama hobuse. Last võib veel inspireerida mõni raamat, hobuseid kaasav etendus või film ning järsku kappavad nad igal pool hirnates ringi. Mõne jaoks võib sellest välja kasvada eluaegne kiindumus hobustesse, teistel võib esialgne tuhin kiirelt üle minna. Seega tuleks võtta piisavalt aega ning veenduda, et see esialgne kiindumus ei asendu peatselt uuega.

* On see ikka teie laps, kes hobust soovib?
Paljud täiskasvanud on alati unistanud hobuse pidamisest ning eneselegi märkamata kannavad selle unistuse oma lastele üle. Kui laps aga pole hobuse omamisest või isegi ratsutamistundidest eriti elevil, on vanemad pettunud. Veenduge, et hobust soovib ikka laps ise.

* Olete te ise hobuseks valmis?
Isegi kui laps on juba teismeline ja väga vastutustundlik, jääb siiski tihti vanemate ülesandeks näiteks heina varumine, hobuse toitmine või hobuse eest hoolitsemine ajal, mil laps on koolis või tööl. Valmis tuleks olla nii ämbrite tassimiseks, varustusega aitamiseks kui ka võistlustel abistamiseks. Siiski, kui lapsevanem on samuti hobustesse kiindunud ja üht endalegi kunagi tahtnud, teeb ta neid töid tõenäoliselt hea meelega. Kui aga tõesti juhtub, et hobused ei paku teile lapsevanemana suuremat huvi, olete te siis valmis võtma endale lisakohustusi?

Kindlasti pole hobuse ostmine kõigile jõukohane ning samuti võib nappida aega, mida hobuse eest hoolitsemine paratamatult nõuab. Lapsevanemana peate aga leppima asjaoluga, et tõenäoliselt peate just teie leidma hobuse pidamiseks vajaliku aja ja rahalised vahendid. Olete te valmis õppima hobuse eest hoolitsema? Mitmed vanemad võtavad sellise väljakutse rõõmuga vastu, teiste jaoks aga ei tule see mitmel erineval põhjusel kõne allagi.

* Kui vana peaks laps olema?
Mõned vanemad ei luba last ratsutama enne 12. eluaastat, sest nad usuvad, et alles siis on laps ka füüsiliselt valmis hobuse seljas istuma. Samas on palju nooremaid lapsi, kes rõõmuga aitavad kaasa oma hobuse või poni eest hoolitsemisel ning isegi nutavad, kui peavad oma lemmikutest eemal olema või nende seljast maha ronima. Laps võiks olla siiski piisavalt vana, et vabatahtlikult aidata hobuse söötmisel, jootmisel ja puhastamisel. Sobiv vanus sõltub siiski eelkõige lapsest endast. Arvestada võiks ka sellega, kuidas laps hoolitseb kõigi teiste kodus olevate lemmikloomade eest. Kui te peate last paluma ja meelitama, et ta hoolitseks koera või hamstri eest, võib selline olukord korduda ka hobusega.

* Ärge ostke mõtlematult!
Kui te siiski kaalute hobuse ostmist, viige laps esmalt mõnesse ratsutamistundi. Kui laps ootab kärsitult ja õhinal uut tundi ning veedab palju aega hobuse eest hoolitsedes nii enne kui pärast tundi, on need head märgid lapse pühendumisest. Laps peaks innukalt osalema kõigis hobusega seotud tegevustes, mitte ainult ratsutamises. Kui te peate last kuude kaupa tallist eemale tirima, siis on see samuti hea märk tema pühendumisest. Samuti võite küsida ratsutamistreenerilt, kas tema arvates on teie laps päris enda hobuseks või poniks valmis.

* Kas te suudate pakkuda alternatiive päris enda hobuse pidamisele?
Kui teie vastus lapse soovile on „Ei“, te ei suuda osta talle hobust, võite siiski lapse kiindumuse rahuldamiseks kaaluda odavamaid ja vähem aeganõudvaid võimalusi. Võibolla saate lapsele pakkuda ratsutamistunde iga nädal, üle nädala, kord kuus? Võibolla saadate ta hobustega tegelevatesse laagritesse? Võibolla saate hobust laenutada, kui päris endale ostmine pole võimalik? Saab teie laps äkki töötada tallis või aidata mõnda peretuttavat, kellel on hobune? Leidub mitmeid viise, kuidas olla hobustega seotud, ilma et teil peaks olema päris enda hobune.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Arusaamatused treenerigaSageli tekib küsimusi, et miks treener nõuab esmapilgul kummalisena tunduvaid pisiasju...
Milline on õige treeningfilosoofia?Erinevad raamatud ja artiklid võivad tekitada tunde, et kõik on pea peale pööratud ja peagi enam täpselt ei teagi, millesse uskuda...