Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuumaga seotud õnnetused Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuumaga seotud õnnetused(0)
09.02.2010 18:08
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kuumaga tõttu võivad tekkida krambid siis, kui kuumus on organismile liiga kurnav. Liigne kuumus võib kaasneda ka lihtsalt palava päevaga. Kuumakrampide puhul on oluline viia ohver jahedamasse kohta ning talle joogiks külma vett pakkuda.

Kuumaga võib kaasneda ka üldine kurnatus. Selle sümptomiteks võivad olla higistamine, kahvatu nahk, nõrkus, värisemine, peavalu ja kõik muu, mis viitab kurnatusele. Siingi tuleb ruttu tegeleda jahutamise ja jootmisega.

Kuuma tõttu võib tekkida ka lausa kuumarabandus. Kuumarabanduse sümptomiteks on tavaliselt häiritud kõne, teadvushäired, hingamishäired, häiritud võib olla südame, maksa ja neerude tegevus. Antud olukorras võib vajalik olla elustamine ning kindlasti muidugi ka kiire maha jahutamine!

Ka hobused on kuumaga seotud kahjustuse sihtrühm, sest nemad peavad sageli palavate ilmadega rasket tööd tegema.

Palavate ilmadega on tavaline, et võib tekkida veepuudus ja paratamatult hobune higistab palju siis, kui töö on raske ning ilmad palavad. Nii võib väheneda looma üldine võimekus ning koormusest taastumine võib võtta küllaltki kaua. Kui hobusel tekib veepuduus, tuleks temagi varju viia ning teda joota.

Kuumaga seotud kurnatus võib tekkida hobustel, kelle tervislik seisund ei ole piisavalt hea, kuid ikkagi pannakse nad kuumaga tööle. Isegi täiesti terve hobune võib saada kuumakurnatuse, kui temalt nõutakse ebanormaalselt palju pingutamist. Hobune tuleb võimalikult ruttu maha jahutada, kuid tuleks vältida tema šokki sattumist, mille võib esile kutsuda jääkülm vesi.

Kuumarabanduse korral võib hobune isegi surra. Kui ratsanik ei pane tähele vedelikukaotust ja kuumakurnatust, siis ta lausa nagu noriks kuumarabandust! Hobune ei saa siis kindlasti enam enda jahutamisega hakkama ning abi peab olema kohene. Kui hobuse jahutamine sellises olukorras viibib, on jäädav ajukahjustus või surm vägagi tõenäoline. Veterinaariga kohtumine on antud olukorras kindlasti oluline ja sageli ka elulise tähtsusega.

Hobust tuleb kohelda mõistlikult ja temalt ei tohiks nõuda rohkem, kui palava ilmaga mõistlik on!Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Mida annavad hobused neist huvitatud olevale perekonnale?Võib olla palju põhjuseid, mis ühendavad kaht inimest...
Kui tulevane loomaarst on praktikalInimene võib küll loomaarstiks õppida, kuid tema kogemus suurte loomadega võib olla praktiliselt olematu...