Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Küsimused, mis võiksid huvitada ratsutamistreenerit Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Küsimused, mis võiksid huvitada ratsutamistreenerit(0)
21.01.2010 23:08
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Sageli räägitakse sellest, et mida treeneri juures märgata, kuid sama oluline on ka treenerile vajaliku info edastamine. Isegi väga heal treeneril võib raske hea treener olla siis, kui tea ei tea uuest ratsanikust piisavalt.

1. Loomulikult huvitab igat treenerit see, kus ratsanik praegusel hetkel oma taseme poolest on. Kas ratsanikul üldse on mingit kogemust või ta arvab, et elu jooksul paar korda hobuse seljas käimist võib juba pidada kogemuseks?

2. Millised on ratsaniku sihid, soovid ja eesmärgid? Mõni tahab ehk lihtsalt hobuse seljas ringi jalutada, teine näeb end tulevikus tippsporti tegemas. Kui treener teab inimese plaane, siis tal on palju kergem teda nende suunas aidata.

3. Kas ratsanikul esineb tervislikke probleeme? Kas need võivad teda ratsutamisel segama hakata? Näiteks halb silmanägemine võib tähendada seda, et ratsanikul esineb raskusi vahemaade objektiivsel mõõtmisel. Halb kuulmine võib panna algaja ratsaniku isegi ohtu, kui ta ei suuda keerulises situatsioonis treeneri nõuandeid kuulda. Füüsilised probleemid võivad mõne harjutuse sooritamise üldse võimatuks või liigset pingutust nõudvaks muuta ja kui treener seda kõike ei tea, siis võib tekkida arusaamatusi.

4. Kuidas ratsanik end hobuste läheduses tunneb? Kas ta on hobuse seljas olles enesekindel või võib näiteks hirm tema edasiminekut takistama hakata? Kuidas ratsanik ennast ise ratsanikuna hindab?

5. Kas ratsanikul on endal olemas vajalik varustus või tuleb talle näiteks turvakiivrit laenata?

6. Kui vanem tahab lapse trenni panna, siis huvitab treenerit ehk ka see, et kas laps on tõesti valmis vastutama ja võimeline õppima. Lisaks mängib rolli ka lapse vanus, sest mõnes kohas on olemas alumine piir ja liiga noored lapsed ei pruugi grupitrenni saadagi.

7. Kas ratsanikul on olemas tervisekindlustus? Arvatavasti võib treener ka selle tegemist soovitada, sest paratamatult juhtub hobustega seotud õnnetusi ja alati on endalgi hea teada, et ootamatused ei vii majanduslikku seisu kriitilise piirini.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Top 10 viga, mida inimesed hobust või poni ostes teevadOma esimese hobuse või poni ostmine on põnev ettevõtmine...