Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas vältida sadula ühele küljele vajumist? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas vältida sadula ühele küljele vajumist?(1)
14.10.2009 22:23
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui sadul kipub hobusele selga minnes sageli ühele küljele vajuma, siis tuleb sellega kindlasti midagi ette võtta. Liiga nõrgalt kinnitatud sadulaga sõitmine võib olla väga ohtlik.

Korrektseks saduldamiseks:

1. Tuleb hobune kinni püüda ja ta saduldamiseks ette valmistada.

2. Seejärel peaks iga ratsanik veenduma, kas sadul hoiab ilusti. Muidu võib olla raskusi näiteks sadulavöö pingutamisel või on hobusel terve sõidu vältel ebamugav hõõrdumistunne.

3. Seejärel võiks sadulavöö kinni tõmmata ning veenduda, et see on ikka piisavalt tugevasti kinni.

4. Enne selga minemist tuleb sadulavöö uuesti üle kontrollida. Vajadusel tasub kindlasti uuesti pingutada ning mitte heale õnnele lootma jääda. Vastavalt jõuvarule saab seda teha nii maapinnalt, kui ka looma seljast. Viimane eeldab muidugi seda, et sadul on piisavalt stabiilne selga minekuks.

5. Ratsutamine võib nüüd alata!

Meelespea:

1. Selga minnes ei tasu hooga jalusele hüpata. Nii võib ka enam-vähem hästi pingutatud sadulavööga sadul ühele küljele kalduda.

2. Kui hobune on liiga kõrge, võib sadul paigast liikuda ka seetõttu, et ratsanik peab enda ülesse upitamiseks sadulast kohati palju tugevamini haarama. Sel juhul võib aidata mõnelt kõrgemalt kohalt selga minemine või väiksema loomaga ratsutamine.

3. Vahel saab sõbralt abi küsida, et ta selga minemise ajal teisest jalusest kinni hoiaks, kuid see peaks olema pigem erand. Iga terve ratsanik võiks ideelsel juhul osata hobust valmis panna ning talle iseseisvalt selga saada.

4. Valtrapi ja pehmenduse korrektne sättimine on samuti oluline!

5. Kui hobune ahmib sadulavöö kinni tõmbamise ajal suure sõõmu õhku, võib sadul olla arvatust palju nõrgemini kinni. Seetõttu tasubki alati üle kontrollida.

6. Sadulavöö pingutamise hetkel tasub olla ettevaatlik. Mõnel hobusel on lihtsalt kalduvus pead pöörata ning inimest näiteks käest või seljast hammustada.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Liisu11
16. Oktoober 2009
Jah ! Pilgutab silmaSee on täitsa õige . Alati enne ratsutamist kontrollin m kas mu sadulavöö on pingul ja ilusti . NaeratabNaerab
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas valmistuda hobuse saabumiseks?Esiteks tasub ette valmistada hobuse peatumispaik...
Eduka koostöö saavutamineHobune peaks ikkagi olema inimese partner ja sõber...