Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas valida hobusele talli? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas valida hobusele talli?(0)
17.10.2009 23:19
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Valida tuleks ikka vastavalt vajadusele. Milliseid tingimusi on vaja, et omanik saaks hobusega oma valitud kohas meeldivalt aega veeta?

Heas tallis peavad kindlasti täidetud olema mõned olulised tingimused:

1. Kõik sealsed hobused peavad olema terved ning rahulolevad.

2. Loomadel peab olema piisavalt liigutamisruumi. Kas hobused saavad ka väljas käia?

3. Hein ja muu toit peab olema kvaliteetne. Lisaks on tähtis puhta vee ning soolakivi olemasolu. Kas hobuseid toidetakse kindlatel kellaaegadel?

4. Tallis ei tohi olla hobustele ohtlikke esemeid. Vajalik on tulekustutite olemasolu ja telefon hädaolukorraks. Samuti peaksid kättesaadavad olema ka esmaabivahendid.

5. Tallis peaks olema valgust ja värske lõhn. Sõnniku või uriini järgi haisev tall kindlasti ei kutsu normaalselt omanikku oma looma sinna viima! Õhuvahetus peab olema piisav, kuid tõmbetuul on asi, millest võiks hoiduda.

Mille järgi siis ikkagi otsustada?

1. Raha on enamasti üks suuremaid otsustusprotsessi mõjutajaid. Tallikoha hind sõltub kindlasti asukohast ja sellest, mida seal reaalselt pakutakse.

2. Mõni tall on rohkem spetsialiseerinud takistussõidule, teised eelistavad jällegi koolisõitu. Iga ratsanik peab otsustama, kas ta saaks ka natuke teistsugusemas keskkonnas hakkama.

3. Kas uues kohas on võimalik oma hobusega käituda nii nagu enne või domineerivad seal inimesed, kes usuvad vaid klassikalistesse viisidesse?

4. On kohti, kus saab lisaks hobuse hoidmisele ka ratsutamist õppida. Kui koha peal ei ole treenerit, siis kas on võimalik seal enda omaga treeningut läbi viia?

5. Hea oleks ka, kui tallis saaks lisatasu eest tellida vaksineerimist, ussikuuri või kõike muud, mida hobusel lisaks tavapärasele hoolitsusele vaja läheb.

6. Väiksemad tallid sobivad neile, kes tahavad rahulikumalt ning privaatsemalt oma hobusega tegeleda. Suuremad tallid on paremad siis, kui on tahe suhelda ja uusi ratsutamiskaaslasi leida.

7. Tähtis on ka talli lahtiolekuaeg. Ka ratsutada saab hilisõhtul või varahommikul ja kui sageli?Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Sadula põhjustatud valulikkuse vältimineMida teha ratsutamisel tekkinud hõõrumise, ärrituse ja marrastuste korral...
Teaduslik läbimurre: lehm on tegelikult hobuneLehm ja hobune on seotud mütoloogilise sugupuuga ja seos ei ole vaid mütoloogiline...