Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas vähendada hobuse kaalu? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas vähendada hobuse kaalu?(0)
04.09.2009 8:41
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Iga omanik mängib tähtsat rolli hobuse kehakaalu jälgimisel. Vajalikud toitained, kehaline aktiivsus ja veterinaari järelvalve on olulised selleks, et hobune oleks vormis ning terve. Ideaalset kaalu on raske hoida.

Kui on plaanis hobuse kaalu vähendama hakata, siis tuleks seda teha läbimõeldult ning spetsialisti abiga.

Mõned põhilised tarkused võivad aidata algust teha:

1. Tasub olla kannatlik. Kaalulangetamine võib olla pikk protsess ning ei tasu hobust liialt tagant kiirustada. Tagajärjeks võib olla stress.

2. Toidukoguseid võiks vähendada rahulikult. 10% vähendamist iga kümne päeva kohta peaks olema piisav. Samuti ei tohi liiga kiiresti üht toitu teisega asendada!

3. Kui hobuse kaal jääb mingi hetk kuhugi püsima, siis võiks natuke veel toidukogust vähendada.

4. Tasub paika panna füüsilise koormuse hulk. Kui hobuse vastupidavus paraneb, võiks trenni teha intensiivsemalt ning ajaliselt kauem.

5. Saadaval peaks olema puhas ning värske vesi. Nii saab looma keha hästi funktsioneerida ning vabaneda jääkainetest.

6. Söödad, mis sisaldavad palju kiudaineid, aga annavad tavalisest vähem energaiat, on ideaalsed.

7. Söödad, kus on suures koguses rasvu, ei ole sobilikud. Rasv talletab endas palju lisaenergiat, aga sellest on tülikas vabaneda.

8. Ülekaalulist hobust tuleks sööta teistest eraldi. Nii ei ole tal võimalust teiste toitu ära süüa. Mõnikord on vaja jälgida ka seda, et loom ei sööks karjamaal liiga palju rohtu!

9. Hobusele mõeldud dieet peaks olema kooskõlas tema vanuse ja aktiivsusega. Loom peab ka liigsetest kilodest vabanemise ajal saama piisavalt vitamiine, mineraale ja proteiine. Muidu teda lihtsalt enam kauaks ei ole.

10. Kui hobune on saavutanud ideaalse kaalu, siis selle hoidmine võib muutuda küllaltki keeruliseks. Treening on asi, mida ei tohi ära unustada!

Raske ülekaal mõjub halvasti hobuse tervisele. Järelikult on vaja tegutseda kiiresti, kuid kannatlikult ja spetsialisti abiga!

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Taastumine pärast kastreerimistPärast kastreerimist tuleks hobust vähemalt 24 tundi tallis hoida ning talle vaikust ja rahu anda, sest haav peab paranema ning hobune taastuma...
Hobuste hingamisprobleemidHingamisprobleemid on hobuste seas levinud, kuid neid saab ennetada ja isegi mingilmääral ravida...