Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas treiler ohutult sihtpunkti viia? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas treiler ohutult sihtpunkti viia?(1)
05.12.2009 22:31
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kõige oulisem hobuse transpordi juures ongi see, et kõik osalised jõuaksid tervetena sihtpunkti. Risk on alati olemas, kuid seda annab vähendada. On oluline, et treiler ja seda vedav masin oleksid töökorras. Treiler peab korralikult masinaga ühenduses olema.

Kui kõik on tehniliselt korras, siis mida annaks veel teha? Inimene küll hobuse treileris maanteel ametlikult sõita ei tohi, kuid kui see siiski vaiksel kiirusel ja kõrvalisel teel järgi proovida, saab kindlasti targemaks. Mis tunne on siis, kui auto treileri ees pöörab või äkiliselt seisma jääb?

Halb sõitmisoskus võib muuta looma suhtumist treilerisse. Kui alati arvestada treileris viibiva reisijaga, siis suure tõenäosusega saab hobune ühest kohast teise minekuga hästi hakkama. Mõnel juhul hobused lausa naudivad reisimist.

Vahel ei ole inimestel treileri vedamise kogemust, kuid vajadusel saab harjutada tühja treileriga enne, kui hobune reaalselt peale pannakse. Harjutada tasub kindlasti vasakule ja paremale pööramist ning tagurdamist, sest neid oskusi läheb vähemal või suuremal määral alati vaja. Isegi, kui suurema treileri vedamiseks on tehtud eraldi load, võib sellest olla juba palju aega mööda läinud.

Hobune peab olema treileris turvaliselt paigal, sest hobune ei tohiks treileris sõidu ajal ringi liikuma hakata. Kui hobune liigub liiga palju, siis ei ole treiler enam tasakaalus ja juht võib kaotada kontrolli ning teelt välja sõita. Hobune ei tohi treileris kuhugi kinni jääda, sest lõpptulemuseks võib olla murtud selg või kael. Loomulikult tasub ka alati üle kontrollida, kas kõik treileri uksed ikka said korralikult kinni pandud.

Treileri tasakaalus hoidmiseks soovitatakse veel:

1. Kui panna üks hobune kahe hobuse treilerisse, siis tuleks ta panna juhi poolsesse serva.

2. Kui korraga laaditakse kaht hobust, siis tasub panna raskem hobune juhi poolsesse serva.

Alati tasub kaasas kanda ka esmaabiks mõeldud kotikest. Lisaks on mõistlik kaasa võtta rohkem vett, kui esmapilgul vaja minna võiks.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
13. Detsember 2009
Jätan meelde! Naeratab
Rohkem sarnasel teemal
Hea vorm ja selle mõju ratsutamiseleArvatavasti ei vaidle keegi vastu, et parem vorm aitab olla ka parem ratsanik...
Kuidas kiiresti jooksvat hobust maha rahustada?Kindlasti kardab iga algaja olukorda, kus hobune jookseb kiiresti ja kontrollimatult...