Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas siis ikkagi hobustele maiustusi sööta? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas siis ikkagi hobustele maiustusi sööta?(0)
19.02.2010 22:22
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobustele meeldivad maiustused ning nende abil saab tekitada inimese ning hobuse vahelist sidet ning ka kiita hobust, kui ta on midagi hästi või õigesti teinud. Kuid mis saab siis, kui maiustusi antakse liiga palju või antakse ebasobivaid maiustusi? Tegelikult tuleb igal inimeselt täpselt selgeks teha, et mida, millal, mis koguses ja kuidas loomale pakkuda.

Mõned hobused võivad muutuda ülbeteks, kui neid käest sööta ning taoline käitumine võib aja jooksul ohtlikuks muutuda. Sellisel juhul tuleb koheselt käest söötmine lõpetada! Maiustusi saab ometigi ka söödanõudesse panna!

1. Kõik, mida hobusele antakse, peaks ikkagi tervislik olema. Kõige traditsioonilisemad maiustused on ehk õunad või porgandid. Meeletutes kogustes suhkrut või muud ebatervislikku rämpstoidu moodi kraami ei tasuks hobusele sisse kuhjama hakata, sest pideva valesti toimimise tagajärjed võivad olla vägagi ebameeldivad.

2. Maiustusi tuleks alati sööta ohutult, sest lohakuse tõttu näppudest ilma jäämine ei ole kindlasti seda väärt! Kui maiustus on peopesa sees peidus, siis võib hobune kergesti inimese käele viga teha, sest ta ei saa maiustust muretult haarata.

3. Maiustusi ei saa sööta iga kell lihtsalt siis, kui tekib tahtmine. Kui hobune saab liiga tihti erinevaid maiustusi, jääbki ta neid sageli ootama ning siis võib alguse saada isegi halb käitumine. Head käitumist võib tõesti premeerida, kuid tuleks jääda mõistlikkuse piiridesse. Ei ole vaja, et millestki erilisest saaks tavaline asi, mis peabki alati olemas olema!

4. Kui hobuse omanik ise söödab maiustusi mõistlikult, siis tuleks paluda ka teistel tema kehtestatud reeglitest kinni pidada ning vajadusel peaks neid teisi lausa jälgimagi, sest alati ei piisa ainult sõnadest, mis kergesti ühest kõrvast sisse ja teisest välja minna võivad. Lisaks tuleks ka jälgida, et õigeid ja tervislikke maiustusi antaks hobusele ohutult.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Noored hobused ja neile selga saamineMõnikord ei ole noortele hobustele üldse probleemiks, et keegi nende selga tulla üritab...
Kuidas hobust müüa?Hobuse müümine ei ole kindlasti kõige lihtsam tegevus...