Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas minna uude kohta ratsutama? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas minna uude kohta ratsutama?(0)
27.03.2010 23:16
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Arvatavasti tuleks ratsutamiskohaga kuidagi ühendust võtta ning aeg kirja panna, kuid alati ei lähe see nii lihtsalt nagu esmapilgul tundub.

Soovitavat treenerit ei ole alati lihtne kätte saada. Treenerid ei oota enamasti kontoris telefoni helisemist, vaid tegelevad aktiivselt hobuste ja ratsanikega. Isegi mobiiltelefoni number ei tähenda seda, et treeneril alati aega rääkida oleks. Eriti, kui ratsanikul on veel lisaküsimusi. Loomulikult tahab iga treener täpselt teada, keda oodata on, aga selgitamisele kulub paratamatult aega, mida alati piisavalt olla ei pruugigi.

Sageli ei ole võimalik koheselt või endale kõige sobivamal ajal uue kohaga tutvust tegema minna. Erinevates kohtades on erinev arv hobuseid või ponisid ja kui tahtjaid on palju, siis on loogiline, et tuleb oma korda oodata ja varakult ette planeerida. Antud probleem võib kaasas käia just populaarsemate tallidega, mille asukoht on paljude jaoks kergesti ligipääsetav.

Milline informatsioon on vajalik? Mida tasuks enne helistamist põhjalikumalt mõelda?

1. Kas ratsanikul on olemas oma kiiver? Paljud kohad lahendavad selle puudumise omal käel probleemideta, kuid väiksemad kohad ei pruugi nii hästi valmistunud olla.

2. Milline on ratsaniku senine kogemus hobustega? Kui inimene oskab hästi ratsutada, siis arvatavasti ei pea ta sõitma algajatele mõeldud hobustega, kui ta ise selleks muidugi soovi ei avalda. Oluline on see, et ratsanik ei hindaks oma võimeid üle ja annaks võimalikult täpse kirjelduse. Aususest sõltub küllaltki palju, kas ratsaniku esimene kogemus uues kohas tuleb positiivne või mitte.

3. Kas ratsanik tahaks minna grupi- või eratrenni?

4. Kui raske on ratsanik? Ratsaniku kehakaal ja pikkus määravad sageli ära, millise hobuse või poniga tal kõige parem sõita oleks. Ka looma seisukohast on oluline, et ta ei satuks liigse koormuse alla.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Uus algusEnne uuesti sadulasse istumist tasub end vormi ajada...
SöödalisandidMiks on turul nii palju ebavajalikke söödalisandeid ja miks need veel nii kallid olema peavad...