Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas aru saada, et hobusel on koolikud ja kuidas neid ennetada? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas aru saada, et hobusel on koolikud ja kuidas neid ennetada?(0)
08.09.2009 20:01
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Koolikute ennetamine:

1. Hobust tuleks toita tavapärastel aegadel normaalsete ajavahedega.

2. Iga muudatus seoses toiduga tuleb teha aeglaselt. Tavaliselt tuleb anda harjumiseks umbes kümme päeva.

3. Ussikuur peab olema regulaarne aastaringselt.

4. Hobused hambaid tuleb tihti kontrollida.

Tuleb osata haigusnähte varajases staadiumis tuvastada!

Sageli lõpetab hobune söömise ja hakkab mööda maad rullima. Kui hobuse valu suureneb, siis ta heidab kindlasti maha. Metsiku valu korral rullib hobune end ilma pausideta.

Kui hobusel on koolikud, ei tasu talle ise rohtu andma hakta. See võib sattuda looma hingetorru, sest tohututes piinades hobune ei pruugi ravimit alla neelata.

Võimaluse korral tuleb end maas rulliv hobune püsti saada. Teda ei ole vaja jalutada, kuid ei tohi loomal lasta oma seisukorda halvemaks muuta. Seejärel on tark tegu veterinaarile helistamine.

Samuti tuleks valmistuda ka selleks, et arstil on omanikule küsimusi. Kindlasti huvitab teda hobuse tavapärased toitumisharjumused, ussikuuri graafik ja hobuse üldine seisund viimastel päevadel.

Haige looma lähedusest tuleb eemaldada vesi ja toit. Mitte mingil juhul ei tohi tal midagi süüa lasta. Hobust tuleb kuni abi saabumiseni rahulikuna hoida ja teda pidevalt jälgida. Kui veterinaari nõuannetest on abi ja tal hakkab parem, siis peaks paar järgmist päeva siiski valvel olla. Koolikud võivad ka tagasi tulla.

Kui koolikute põhjus on mõistetamatu, tasub järgi vaadata kõik toidud, mis hobune söönud on. Ära tasuks visata kõik, mis tundub imelik või lõhnab kahtlaselt. Realiseerimistähtaja üle vaatamine on väga oluline.

Koolikutes loomad käituvad tavapäraselt erinevalt. Väiksemagi kahtluse korral, et hobune võib olla ohtlik, tasub hoida distantsi. Ise tuleb loomulikult rahulikus jääda, sest närveerimine ei tee hobusele head ja ärritab teda veelgi.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Esimene ratsutamistundErinevad ratsutamiskohad tutvustavad asjast huvitatule ratsutamist kindlasti erinevat moodi...