Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kuidas aitab õige mõtlemine kaasa paremate tulemusteni jõudmisel ratsutamises? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kuidas aitab õige mõtlemine kaasa paremate tulemusteni jõudmisel ratsutamises?(0)
13.08.2009 12:32
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Õige mõtlemine aitab kaasa paremate tulemusteni jõudmisel.
Levinud arvamuse kohaselt mängib vaimne külg ratsutamisel sama suurt rolli kui füüsiline külg.

Kõige raskemalt mõjuvad inimesele tihti need löögid, mis puudutavad tema enesekindlust ja motivatsiooni; kui tuntakse, et areng on peatunud või hoopis saanud tagurpidikäigu.
Kuidas aitab õige mõtlemine kaasa paremate tulemusteni jõudmisel ratsutamises?

Ole aus ja realistlik oma oskuste ja vajakajäämiste suhtes

Kunagi ei tohiks oma oskustest ja saavutustest rääkides liialdada. Samuti tasuks uute kaaslastega ratsutades oma võimekust näidata pigem väiksemana, kui see tegelikult on. See on parim viis, kuidas vältida endale häbi tegemist ja enda või oma hobuse vigastamist. Alati tasuks ausalt tunnistada, milliste toimingutega saadakse ise hakkama ning milliste juures oleks vaja kellegi abi. Kui ratsanik ei tunne end mingi kindla hobusega ratsutades turvaliselt, tasuks seda samuti tunnistada ja võimalusel hobust vahetada. Enamikul ratsanikest on karjääri jooksul kujunenud teatud piirid ning iga õige ratsanik ühtlasi ka tunnetab neid. Piiride tunnistamine ei näita nõrkust, vaid kainet mõistust.

Igale hobusele tuleks läheneda kui loomale, kellel on ratsanikule midagi uut õpetada

Kunagi ei tohiks teatud hobusega ratsutamist võtta kui aja raiskamist. Kui ratsanik tunneb end hobusel turvaliselt, võib laisk või ebamugav hobune tegelikult osutuda väärt õppetunniks. Selliste hobuste muutmine võib olla tõsine väljakutse, kuid kui muutused lõpuks toimuvad, pakub see ratsanikule suurt rahulolu. Igal hobusel on ainult temale omased probleemid ning nende probleemide lahendamine tõstab kindlasti ratsaniku enesekindlust ja võimekust.

Hirmudega silmitsi seismine

Kui ratsanik juhtub hobuse seljast maha kukkuma või elab üle mõne muu õnnetuse, tasuks kindlasti vältida mõtteid stiilis „Ma oleks võinud tõsiselt viga saada, kõik oleks võinud palju hullemini minna, ma enam ei suuda!“. Kindlasti ei tohiks langeda „oleks“-i lõksu! Tegeleda tuleks hoopis sellega, mis tegelikult juhtus, mitte mõelda, mis kõik oleks võinud juhtuda. Hoolikalt tuleks läbi mõelda, kuidas järgmisel korral sellist õnnetust vältida ning alati on abi targemate ja kogenumate ratsanike käest nõu küsimisest. Kui tegu oli lihtsalt juhusliku „õnneliku õnnetusega“, tuleks aru saada, kui väikese tõenäosusega tegelikult samasugune õnnetus uuesti juhtuda võib. Kui olukord nõuab uuesti ratsutamise põhitõdedega tutvumist, ei tasuks seda kindlasti tõlgendada läbikukkumisena. Kõikide nõrkustega tegelemine ja nende parandamine aitab saada paremaks ratsanikuks.

Kahtluse korral tuleks süüdistada iseend ning püüda oma viga heastada

Kuigi ka hobused võivad vahel ratsanikku alt vedada, on enamikul juhtudest süüdi siiski ratsanikud. Kui olukord on natukenegi kaheldav, tuleks ratsanikul esmalt süüdistada iseend. Kas ta märguanded olid segased? Kas ta nõudis midagi võimatut? Kas ta on kaotanud hobuse usalduse? Endaga karm olemine innustab ratsanikku ühtlasi ka end parandama ja arendama positiivses suunas. Kui aga süüdistada ainult hobust, ei õpita ühestki intsidendist midagi.

Oma parimate hetkede jäädvustamine

Hobustega võib ette tulla perioode, mil näiliselt miski ei lähe hästi. Siin võib kasuks tulla motiveeriva päeviku pidamine, millesse on kirja pandud kõik kordaläinud treeningud, esinemised või lihtsalt pisiasjad, mis on rõõmu valmistanud. Kirja tuleks panna kõik, mis võimalik: päev või üritus, asukoht, aeg, ilm, mis hobusega ratsutati ja mis emotsioone see tekitas. Alati võib lisada ka pilte! Kui kõik ei lähe just väga hästi, tasuks seda päevikut uuesti vaadata ja kõiki neid häid aegu meenutada. Need tulevad tagasi!

Iga ratsanik vajab juhendamist!

Kui ratsanik usub, et ta on saavutanud kõik võimaliku ning ta ei vaja enam mingit juhendamist kellegi poolt, on see suurim viga, mis ta teha võib. Parimad ratsanikud kogu maailmas toetuvad oma võistluskarjääri jooksul oma juhendajatele, kes jälgivad kõike kahe jalaga maa peal seistes. Olgu ratsaniku võimed millised tahes, ratsutamine on pidev püüdlemine täiuslikkuse poole. Täiuslikkust aga pole olemas. Kui keegi ei jälgi ratsutamist, kipuvad vead juhtuma väga kiirelt kõigil ratsanikel. Seetõttu tasuks võtta enda tasemele vastavaid ratsutamistunde nii tihti kui võimalik.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobuse tähelepanu püüdmineKindlasti on palju abi õigest kehaasendist ning kehakeele oskuslikust kasutamisest...
Kas kiiver muudab ratsaniku suhtumist?Paljude arvates on kiiver vajalik, teiste arvates on see alati kohustuslik...