Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kui tulevane loomaarst on praktikal Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kui tulevane loomaarst on praktikal(0)
22.11.2009 17:20
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Inimene võib küll loomaarstiks õppida, kuid tema kogemus suurte loomadega võib olla praktiliselt olematu. Ohutusnõuded on sageli kuskil paberi peal kirjas ning reaalset kogemust ei pruugi üldse olemaski olla. Ometigi on paljudel siiski olemas paremaks saamise tahe.

Peamine on mõista hobuste tavapäraseid käitumisharjumusi. Ette võib tulla meeletult rahulikke loomi, kuid alati on kuskil ka mõni närviline või sõjakas isend. Isegi lastekindel hobune võib ehmumise korral närviliseks muutuda. Võtmesõnadeks ongi just hobuste käitumise tundmine ja enesekindluse säilitamine. Mida rohkem aega edasi läheb, seda enam peaks ka kasvama enesekindlus ja oskus säilitada rahu.

Hobustel on sageli nende isiklik ruum. Kui inimene sinna siseneb, siis hobused üldjuhul ka reageerivad sellele sissetungimisele. Mõned loomad, eriti karjamaal, ei pruugi võõrast endale liiga lähedale lasta ja jooksevad minema siis, kui käes on kriitiline piir. Samas võib ka tunduda nagu hobune ei pöörakski tähelepanu. Kui osata vaadata, siis sageli siiski näeb märke, mis viitavad jälgimisele.

Lisaks tulevad mängu asjaolud, mis kaasnevad haiguste või vigastustega. Hobune võib tervisliku seisundi tõttu vahel tõesti ümbrusest mitte huvitatud olla. Hobune võib olla valudes ja seetõttu ettearvamatu. Isegi kõige haigem loom võib oma viimased jõuvarud kokku võtta ning üritada lahkuda, kui sobiv võimalus peaks tekkima.

Kui hobune on treileriga kuhugi loomaarsti juurde transporditud, siis võib ta sõidust väsinud ja tüdinenud olla. Võõras keskkond võib ärevustki esile kutsuda. Varsaga koos olev mära tahab kindlasti varssa kaitsa ja see võib tema kontrolli alla võtmise arvatust raskemaks teha. Ootamatusi võib vastavalt asjaoludele esineda meeletult.

Tähelepanu ei tohi kunagi kaotada! On suur vahe, kas jala peale astub väiksemat sorti koer või raske hobune. Tuleb kogu aeg teadlik olla enda ja hobuse asukohast ja tähele tasub panna pisemaidki muutusi hobuse käitumises.

Kui inimene ei viibi enam praktikal ja asub ametilikult tööle, on tal suur vastutus. Tema on see, kes peab ohutusest praktiliselt kõike teadma ja teisi hoiatama. Hobuseid ravides peab nende eripäradest teadlik olema juba ainult seetõttu, et mitte kaasa aidata uue õnnetuse tekkimisele.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Ekvinofoobia e. hipofoobia Hipofoobia tähendab hirmu hobuste ees...
Kuidas raha kokku hoida?Alati on võimalus kulutada vähem ja võimalus kulutada rohkem...