Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kui palju on liiga palju ühe hobuse eest? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kui palju on liiga palju ühe hobuse eest?(0)
25.02.2010 21:45
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mis siis, kui inimesel on lihtsalt liiga palju vaba raha? Arvatavasti on see tema isiklik asi ja kui tal on raha, et teha halb otsus, siis on tal arvatavasti ka raha, et teha uus otsus. Samas võivad sellised inimesed nii mõnegi hobuste müüja ära rikkuda ning ta ei pruugigi kunagi enam küsida mõistlikku ja õiget hinda, kui makstakse ka muretult rohkem.

Paratamatult maksavad hobused liiga palju ja toovad kaasa palju sekeldusi siis, kui kaob eetika ja ebaaususest saab vahend raha teenimiseks ning paratamatult sõltub palju sellest, kuidas potensiaalsed ostjad end ise kohelda lasevad. Iga inimene peaks veenduma, et teda ei peteta, sest ainult nii saab vähendada riski, et seda ka reaalselt ei juhtu.

Sageli öeldakse, et hobune on väärt raha, mida ostja on nõus tema eest pakkuma. Aga kes on enamasti see, kes müügitehingutes kaotajaks jääb? Ikka ostja, sest tema või teised enne teda ei suutnud asju õigesti paika panna! Miks saab müüja ikkagi hobuse eest raha, mida tema küsib?

Ostja saab enamasti sellisel tasemel hobuse nagu ta tahab ja sellise raha eest nagu ta ise paika paneb. Sageli lihtsalt ei mõeldagi, et tahetud hobuse väärtus võiks potensiaalselt olla siiski väiksem sellest, mis enda peas paika pandud on. Kes on süüdi? Ühest küljest ostja, teisest küljest müüja ja kolmandast küljest inimene, kes ostjale ehk kunagi vale arusaama on tekitanud. Ehk on nii mõnelgi spetsialistil ka isiklik kasu mängus?

Miks paljud algajad ihaldavad suurepärast hobust, kelle hind on paremal juhul võrdne uue auto hinnaga? Milleks ikkagi hobust vaja on ja mis on ostja reaalsed oskused? Kas ta tõesti suudab väga head hobust ka väga heana hoida? Kust tuleb üldse arusaam, et head hobust saab vaid suure raha eest ja kust tulevad need inimesed, kes innustavad algajat tegema valikut, millega ta arvatavasti peagi enam rahul ei ole?

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Veel maastikul ära eksimisestPaljud inimesed lihtsalt ei suuda orienteeruda ja tulemuseks võib olla see, et nad leiavad end täiesti tundmatust kohast...
Kuidas veenda vanemaid, et oled valmis?Lastele: Kuidas veenda vanemaid, et soovid hobust või poni...