Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kui palju aega läheb vaja hobuse jaoks? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kui palju aega läheb vaja hobuse jaoks?(0)
19.09.2009 22:36
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobuse tähelepanu võitmine on kõige olulisem. Kui hobune huvitub rohkem teistest hobustest, kõrval haukuvast koerast või ei märka üldse inimest, siis on kindlasti tegemist probleemiga. Hobused näevad peaaegu 360 kraadi raadiuses. Seega ei ole neil põhjust pöörata või keerata ilma inimese palumiseta!

Noore loomaga töötades tuleb ikkagi võita tema tähelepanu. Järelikult tuleb paluda hobusel seista. Kui hobuse pea liigub inimesest eemale, siis võiks selle asetada taas nii, et hobune keskendub siiski sellele, kes temaga tegeleb. Eesmärk olekski paigal seisev loom, kes on pühendunud inimesele. Kui see on selge maa peal olles, on ka ratsutades lihtsam.

Aeg on inimese sõber. Näiteks Eesti kodanikul on raske mõne teise riigi keelt kiiresti ära õppida. Järelikult läheb ka aega hobusele põhitõdede õpetamisel. Mõned hobused on valmis suhtlema ja koostööd tegema peaaegu koheselt, teised ehk jõuavad samuti kunagi sinnani.

Hobused tüdinevad kergesti ja üritavad ümbrusest leida midagi ajaviiteks. Järelikult tuleb hobusega tegelejal aeg enda kasuks tööle panna. Pärat treeningut pannakse hobune üldjuhul karjamaale või talli ja siis on tal aega mõelda. Õigel ajal lõpetamine annab kindlasti põhjust positiivseks mõtlemiseks.

Hästi tähtis on just see, kui kaua treening kestab ning see sõltub juba konkreetsest loomast. Muidugi on teada fakt, et varrssadel on kindlasti vähem kannatust, kui täiskasvanud hobustel. Väga noortele hobustele peaks piisama ühest või kahest korrast nädalas, milles sisaldub umbes 10-20 minutit õpetamist. 3-4 aastased loomad töötavad sageli iga päev ja vähemalt tund aega järjest. Ei tohi unustada, et hobused keda hakati treenima ühel ajal, ei pruugi olla kunagi samal tasemel.

Iga ratsanik tahab, et tema aeg oleks sisustatud kvaliteetselt. Kellelegi ei meeldi enda jaoks tähtsaid asju lihtsalt ära visata ja aeg seda paratamatult on. Treening laabub palju edukamalt, kui on olemas siht ning selle poole püüeldakse samm haaval. Ime saavutamine läbi ruttamise ja vägivalla ei kõla ometigi reaalselt.

Ei ole reeglit, mis ütleks, millal peab hobuse õpetamist alustama. Samuti ei ole kuskil kirjas, mis hetkel peaks olema võimalik hobusele selga minna. Muidugi on soovituslikud vanused ja eesmärgid, kuid nendes ei saa liiga kinni olla. Järelikult läheb kaua läheb ja iga hobune peaks saama just sellise aja nagu ta vajab.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobustest ära tüdinemineKahjuks ei ole midagi ebatavalist selles, et inimesed lihtsalt tüdinevad hobustest...
Veelkord ohutusestÜkski hobune ei ole nii kindel, et ratsanik võiks ära unustada iseenda ohutuse...