Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kiiver Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kiiver(0)
19.07.2009 20:34
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Miks me kanname ratsutades kiivrit? Stiili pärast? Või on nõuded sellised? Äkki hoopis ohutuse pärast?

Ohtus- see on peamine. Aga ainuüksi kandmisest ei ole kasu, kiiver peab hästi sobima ja paras olema. Päid on erinevates kujudes ja suurustes nagu kiivreidki. Raske on neid kahte võimalikult hästi sobitada. Hea on proovida kanda kaskat mitu minutit ja poes rahulikult ringi kõndida. Ei tasu karta, et imelikult vaadatakse, sest õiget suurust on tõesti raske leida!

Enne kiivri proovimist tasub kindlasti vaadata, kas see on ohtusnõuetele vastav. Kiiver peab istuma mugavalt eest taha ja küljelt küljele. Kindlasti mitte nii tugevalt, et tekib peavalu. Hästiistuv kiiver peab püsima peas ja ei tohi ringi liikuda. Poes tasub lausa pead raputada ja kummardada selle välja selgitamiseks. Peanahk ja nahk otsaesisel peaks kiivriga kaasa liikuma. Kui kiivrit on võimalik parajaks teha seestpoolt, siis on see selleks, et kiivrit õiges asendis hoida. Sellel ei ole turvafunktsiooni.

Pärast viit minutit ringikõndimist võiks kiivri ära võtta ning peeglisse vaadata. Kui otsaesisel jälgi, tasub proovida numer suuremat kaskat. Erinevate tootjate pakutu võib sobida väga erinevalt, kuigi suuruse number on sama. Seega on internetist suhteliselt raske tellida.

Kui kiivril on kahjustusjälgi või kiivriga on mitmeid pead valutama panevaid kukkumisi juhtunud, tasub see välja vahetada või tootja juurde kontrolli saata. Paljusid kaska kahjustusi ei ole tunda ega näha.

Kiivri peale raha rasikamine võib tunduda mõttetu, aga pikemas perspektiivis tasub see siiski ära. Kes meist tahaks edasi elada peavigastusega või noorelt surra? Lisaks on ratsutamiskiivreid ka erinevates värvides ja neid saab sobitada oma riietusega, kui soovi on. Ei tohi arvata, et kiivri kandmine teeb koledaks. Terved inimesed on alati moes.

Kindlasti ei tohiks ratsutama minna kiivriga, mis on mõeldud mõne teise spordiala jaoks. Ratsutamiskiivrid on disainitud just hobuselt kukkumiste jaoks! Rattakiiver ei ole tõesti see kõige õigem variant.

Paljudes kohtades peavad kiivrit kanda ainult alaealised, aga ka täiskasvanud peaksid tajuma ohtu ning head eeskuju näitama!

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuumaga seotud õnnetusedKuumaga tõttu võivad tekkida krambid siis, kui kuumus on organismile liiga kurnav...
Kuidas teha kiiresti edusamme?Millised on siis need väikesed asjad, mis omavad suurt tähtsust...