Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas teki kandmine on hobusele kasulik ja vajalik? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas teki kandmine on hobusele kasulik ja vajalik?(0)
30.09.2009 22:42
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Looduses on hobused harjunud edukalt toime tulema temperatuurimuutustega, mis on seotud aastaaegade vaheldumisega. Suvel on neil suhetliselt lühike ja sile karv, talvel aga soe kasukas. Hobused saavad tõesti hakkama külma, kuuma, vihma ja kõige muuga, mida ilm pakub ja seda inimese abita!

Samas ei tasu liiga palju mõelda loodusele ja vabadusele, kui nii paljud hobused on kodustatud ning nende puhul ei kehti samad tingimused, mis metsikutele loomadele. Võib lausa öelda, et hobused tantsivad kohati omanike pilli järgi. Hobune ei saa ise valida, kas ta elab tallis või varjualusega karjamaal.

Ühed peavad elama karmimates tingimustes samal ajal, kui teisi nunnutatakse ette ja taha. Hobused pakuvad sportimisvõimalust, sõidurõõmu ja head tuju. Kui nad ei saa enam ise enda eest otsustada, sõltuvad nad peaaegu täielikult inimestest. Viimased peaksid meeles pidama, et nad vastutavad iga päev hobuse käekäigu eest!

Hobustele mõeldud tekid ja ka linad on üks osa tänapäeva vahenditest, mis võivad loomade elu paremaks muuta. Kas kasutada tekki või mitte kasutada? Arvamused lähevad siin enamasti kaheks just seetõttu, et igal inimesel võib silme ees olla mõne konkreetse hobuse vajadused.

Teki positiivsed küljed:

1. Lühikese karvaga hobune saab nii kaitset külma eest.

2. Annab lisasoojust õhukese nahaga hobustele.

3. Aitab pidevalt väljas viibivatel loomadel kehatemperatuuri säilitada.

4. Hoiab hobuse kasuka paremas korras ning läikivamana.

5. Tekk aitab säilitada puhtust.

6. Kaitseb väiksemate vigastuste eest.

Teki negatiivsed küljed:

1. Tekk võib vahel olla ka vigastuste põhjus. Näiteks võib hobune kuhugi kinni jääda, läheb seetõttu närvi ning teeb endale viga.

2. Liiga väike või suur tekk võib hobusele ebamugav olla ning hõõruma hakata.

3. Hobusele ei pruugi selle kandmine meeldida ning ta tahab iga hinna eest tekist vabaneda.

4. Hea tekk maksab päris korralikult, kui endal ei ole aega või oskusi selle meisterdamiseks.

5. Tekk võib hobuse liikumisvabadust piirata.

Tekkide ja linade valik on väga suur. Erinevad värvused, materjalid, stiilid ja hinnaklassid võivad esialgu segadusse ajada. Järelikult tuleb varuda aega ja välja mõelda, mida osta ja kas üldse.
Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobune, kes ei ole tallis elamisega rahulMis siis, kui hobune peab ajutiselt või pikemat aega peatuma tallis, mille läheduses ei ole karjamaad või muid tingimusi, mis lubaksid hobusel piisavalt välitingimustes end pingetest vabastada...
Veel karjamaast...Hobuste toit ongi peamiselt kas hein või rohi...