Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kas seagripp võib mõjuda ka hobustele? Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kas seagripp võib mõjuda ka hobustele?(0)
19.12.2009 22:41
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobuste gripp on talliomanike seas alati paanikat tekitanud, sest see on väga nakkav ja võib laastavalt mõjuda tervele tallile. Õnneks on surmajuhtumid siiski harvad. Kuid kas seagripp võib mõjuda hobustele samuti? Kas seagripil on hobustele üldse mingit otsest mõju?

Üldiselt ei peeta hobuseid riskirühmaks, kes oleksid seagripi poolt ohustatud. Loomulikult ei ole miski välistatud, kuid otseseid märke, mis viitaksid hobuste ohustatusele, vähemalt hetkel veel ei ole ja arvatavasti ka ei tule.

Hobustele külge hakkamiseks peaks seagrippi põhjustav viirus üsna põhjalikult mutateeruma, mis ei ole kuigi tõenäoline olenemata sellest, et viirud mutateeruvad üpris kiiresti ja lühikese aja tagant.

Kuigi ohule viitavaid märke eriti ei ole, tuleb siiski ettevaatlik olla ja tallis ohutusnõuetest kinni pidada, sest inimesed ei ole siiski seagripi eest kaitstud. Tavaliselt on ohus inimesed, kes puutuvad päeva jooksul kokku paljude teiste inimestega ja võib öelda, et tallis liigub sageli küllaltki palju erinevaid inimesi ringi. Järelikult ei erine tall eriti palju näiteks läbikäidavast restoranist või põhikoolist.

Oluline on tõesti meeles pidada, et inimesed on siiski riskirühm ja ettevaatlik tasub alati olla. Kunagi ei tasu haigena trenni teha ja seda eriti juhul, kui on võimalus, et tegemist võib olla seagripiga. Teised ratsanikud või ka hobused, kes seetõttu piisava hoolituseta jääda võivad, ei ole ometigi milleski süüdi. Iga ühe enda asi on, kas ta laseb end vaktsineerida või mitte, kuid elementaarne austus kaaslaste vastu võiks siiski alati olemas olla.

Kui seagripp kunagi hobustel esinema peaks hakkama, siis võib eeldada, et sümptomid sarnanevad hobuste gripi sümptomitele. Köhimine, aevastamine, nohu ja üldine nõrkus on neist kõige tüüpilisemad viited sellele, et hobusel on midagi viga ning siis on veterinaari kutsumine arvatavasti vajalik.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kas hobused armastavad inimesi?Arvatavasti siiski mitte...
Treenitud või treenimata hobune?Võib öelda, et mootorrattaga sõit on kuni kakskümmend korda ohutum ratsutamisest, kui vaadata vigastuste arvu...