Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Kaheksa oskust, mis peaksid olemas olema igal hobusel Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Kaheksa oskust, mis peaksid olemas olema igal hobusel(0)
26.09.2009 22:19
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
1. Hobune peaks oskama käia rahulikult inimese kõrval ning talle tähelepanu pöörama. Vajadusel ka taganeda või küljele astuda. Hobune ei tohiks keelduda liikumast, kui talt seda nõutakse.

2. Iga kehaosa katsumine võiks olla vastavalt vajadusele võimalik. Muidu on raske hobust puhastada või vigastuste korral ravidagi.


3. Oluline on looma rahulikult seismine hetkel, kui tegeletakse tema jalgadega. Kapjade korrastamise ajal on tähtis, et hobuserautaja saaks oma töösse süveneda. Samuti on omanikul või ratsanikul raske kapju puhastada, kui hobune ei nõustu ühe koha peal olema ja jalgu andma.

4. Hobune peaks olema harjunud regulaarse ussikuuriga. Kui tekib vajadus, on tulevikus nii palju lihtsam ka teisi suukaudseid ravimeid hobusele anda.

5. Treilerisse mineku oskust ei pruugi vaja minna sageli, kuid see võib olla mõnikord hädaolukorras isegi elulise tähtsuga. Oleks kindlasti meeldiv, kui hobusega ei jääks võistlustele minemata, sest keegi lihtsalt ei ole viitsinud talle treilerit tutvustada. Ehk on kunagi vaja loom mahagi müüa, aga kuidas teda muul viisil ühest linnast teise transportida?

6. Hobune võiks teada, mida tähendab ootamiskäsklus. Ohtlik on, kui loom üritab tallist või boksist väljuda nii, et uks ei ole veel piisavalt lahti. Samuti on raske kannatamatu looma toidunõud täita. Autotee ületamine ei tohiks olla mõeldav kohati käsklustele mitte alluva hobusega!

7. Hobune peaks olema püütav. Olenemata sellest, kas tegu on võistluslooma või karjamaal asuva silmarõõmuga. Raske on minna ratsutama või arstile hobust näidata, kui too eest ära jookseb. Arsti visiit ei pruugi üldse nii odav lõbu olla, et teda saaks mitu korda järjest kohale kutsuda ning ise iga kord paremale päevale lootma jääda.

8. Posti, treileri või puu külge seotud loom peab oskama rahulikult seista. Ei ole meeldiv, kui hobune läheb närvi ning üritab end iga hinna eest lahti tõmmata. Tihti tuleb hobust näiteks puhastada ka piiravast boksist väljaspool.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Haiged märad ja paaritamineMõni mära läheb väga vara pensionile, sest tal on praktiliselt kõik haigused ja vead, mis ühel hobusel üldse olla saavad...
Poni energiavajadusIga poni omanik võib arvata, et just ponid ongi parimad...