Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuste vanus Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuste vanus(2)
11.12.2009 23:16
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobust ostes ei määra vanus alati seda, kas hobune siis ikkagi ostetakse või mitte. Loomulikult ei taheta tavaliselt osta liiga vana hobust, sest temaga ei anna eriti midagi ette võtta. Enamasti loeb siiski kõige rohkem looma iseloom. Tahetakse hobust, kes on kuulekas ja täidab tõrkumata ratsaniku või omaniku soove.

Vanemaid hobuseid ei taheta üldiselt ohtu seada, sest kui hobune lihtsalt ei suuda, siis ta ka ei suuda. Isegi kõige tahtejõulisem hobune ei suuda vastu pidada ratsamatkale, kui tema füüsilised jõuvarud ei ole selleks piisavad. Vanemale loomale on tavaliselt vägagi kerge ülekohut teha. Ostetava hobuse vanus peaks kindlasti ikkagi kooskõlas olema sellega, mida temalt tulevikus tahtma hakatakse.

Vanus ongi kõige olulisem just siis, kui hakatakse mõtlema hobuse tulevastele kohustustele. Muul juhul ei saa öelda, et vanus alati määrav oleks. Kui hobune ostetakse lihtsalt mõne pere lemmikloomaks, siis arvatavasti ei tule tal tihti ette liigset pingutust. Kuni üheksa-aastane hobune peaks veel väga hästi hakkama saama erinevatel maastikel.

Kui on vaja hobust, kes lihtsalt lubaks vahel lastel oma seljas olla, siis arvatavasti võib hobune olla ka küllaltki vana. Vanemad hobused on üldiselt rahulikumad ja kuulavad ehk paremini sõnagi. Samuti võib algaja ratsanik otsida endale esimest hobust ja siis arvatavasti ei ole kaheaastane loom just kõige parem valik, mida teha.

Algajale peaks ikkagi sobima vähemalt nelja-aastane rahulik ruun või mära. Kui ratsaniku oskused paranevad, siis on hobune ikkagi piisavalt noor, et temaga kõike uut ja huvitavat koos ette võtta.

Hobuste vanus ei ole väga oluline seni, kuni tegemist on lihtsalt lemmiku või harrastushobusega. Võistlemiseks või raskemateks põllutöödeks ei tasu osta väga vana hobust, sest isegi kui ta mõnda aega soovituga hakkama saab, on tema vigastamise oht küllaltki reaalne.

Hobune ei ole kunagi liiga noor või vana, kui ta ostetakse konkreetsetest vajadustest lähtuvalt.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
13. Detsember 2009
Jätan meelde! Kui kunagi endale ültse hobuse saan...
thumb
Kommentaari lisas: Katsu
12. Detsember 2009
Ma võin ka veidi eksida, kuid Soome ja teiste maade ratsakoolides on algajatele ratsanikele mõeldud siiski alates viie aasta vanused hobused ratsutamiseks. Nelja aastane hobune on alles õpetamisjärgus nooruk ja sinna selga algajat panna on suhteliselt ohtlik, sest hobune on veel ettearvamatu.
Rohkem sarnasel teemal
Hobune ja kaaslasedMõni inimene saab endale lubada vaid üht hobust...
Varssa ootav märaTiine mära eest hoolitsemine on täpselt nii raske nagu see enda jaoks tehakse...