Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuste pidamine majandussurutise ajal Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuste pidamine majandussurutise ajal(0)
11.08.2009 17:20
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine

Kuidas vähendada hobuse pidamisega seotud kulutusi, ilma et hobune kannataks?
Milliseid muudatusi saab teha hobuse elamistingimustes, ilma et tema tervis või heaolu kannataks?

Hobuste pidamine on väga kallis, olenemata sellest, kas neid peetakse lemmik- või võistlusloomadena. Probleemse tervise või vigastustega hobuste eest hoolitsemine on samuti meeletult kulukas. Siiski, alati leidub võimalusi, kuidas hobuse pidamisega seotud kulutusi kokku hoida.

Asukoht, asukoht, asukoht
Mitmeid hobuseid hoitakse spetsiaalsetes tasulistes tallides kodust eemal. Nende tase ja hinnaklass võib aga kõvasti erineda. Kõige lihtsam viis, kuidas hobuse pealt raha kokku hoida, on ta odavamasse talli viimine või mõne muu odavama majutusvõimaluse leidmine. Kusjuures, hobuse karjamaal hoidmine on odavam ja tihti ka hobusele kasulikum kui tema tallis hoidmine.

Söötmine ja muude vahendite kasutamine
Dieedil võib hobuse tervisele ja heaolule olla märgatavad tagajärjed, seega kui hobuse omanikul on plaan sööda pealt kokku hoida, tuleks kindlasti arvestada sellise käitumise mõju hobuse tervisele. Hobuse sööda pealt on võimalik kokku hoida ka nii, et tema tervis ei satuks sellest ohtu. Mõned hobused vajavad juba tervislikel põhjustel tugevat söötmist, teiste puhul on aga võimalik mingid kindlad osad menüüst vahetada uute vastu. Kallid tooted, mis söödetakse hobusele kaalu tõstmise eesmärgil, saab asendada pudrustatud peedi, õli ja suhkrusiirupiga.

Kapjade hooldamisel ei tohiks järeleandmisi teha, küll aga võib kasutamata jätta vahendid, mis aitavada parandada hobuse karvkatte väljanägemist ja kvaliteeti.

Hobuseid, keda peetakse karjamaal, on odavam sööta, kuna nad veedavad suure osa oma ajast rohtu süües. Kui hobusel lastakse olla heal ja kvaliteetsel karjamaal, peaks ta ka kaalus juurde võtma.

Võistlused
Erinevatel võistlustel käimine võib osutuda väga kulukaks, seda eriti osavõtumaksude ja kütusekulu tõttu. Külastada tasuks võistlusi, mis on kodule lähemal, sest nii kulutatakse vähem kütust ning ühtlasi on ka osavõtumaksud tihti väiksemad – kohalikud võistlused tavaliselt lihtsalt nõuavad väiksemaid summasid. Võimalikke variante tasuks põhjalikult uurida, kindlasti leidub midagi igale huvilisele.

Millal tasuks mõelda hobuse müümisele?
Kui hobuse enda eest hoolitsemine ei ole enam võimalik või kui tema elamistingimuste tase on langenud liiga madalale, on tõenäoliselt õige aeg hobuse müümiseks. Loomulikult võib olla väga raske ja emotsiaalne müüa armastatud hobust, kuid hobuse heaolu peab alati olema esimesel kohal. Samuti tuleks arvestada teiste pereliikmete heaoluga: pole õiglane, et kõik kannatavad, kuna üheaegselt ei suudeta ülal pidada nii enda peret kui ka hobust.

Need olid mõned näpunäited, kuidas hobuse pidamisega seotud kulutuste arvelt kokku hoida. Küll aga tuleb hobuse elamistingimustes muudatusi tehes alati silmas pidada looma heaolu.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas vajaduse tekkides hobuse seljast ära saada?Enamasti kulutatakse palju aega hobuse seljas püsimise õppimiseks...
Kas inimese või hobuse süü?Arvatavasti on igal ratsanikul tulnud ette seda, et ta palub hobusel midagi teha, aga see ei juhtu või juhtub tahtele hoopis vastupidine...