Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuste majutamine nõuab koostööd kliendiga Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuste majutamine nõuab koostööd kliendiga(0)
21.10.2009 22:56
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Miks mõndadel tallidel läheb hästi, aga teised vannuvad raskustele alla? Sageli ei ole põhjus isegi mitte rahas, vaid hoopis inimeste iseloomudes ja suhtlemises.

Majutuse pakkuja ei paku teenust ainult hobustele, loomade omanikud on samuti väga olulised. Mis on hea teenuse ostjale, on hea ka majutajale. Klient ei pruugi alati ideaalne olla, kuid edu sõltub sellest, kui rahulolevana teda hoida on võimalik.

1. Tasub mõelda tallist, kui funktsioneerivast tiimist. Igal liikmel on omad tugevused ning nõrkused. Head tuleb suurendada ja nõrkustega üldise heaolu nimel vaeva näha.

2. Edasiviiv jõud on kindlasti eesmärkide paika panemine. Loomulikult võivad need ajas muutuda.

3. Tuleb paika panna reeglid, mis toetavad ja kaitsevad kõigi tallis koostööd tegevate inimeste huve. Tähtis on pöörata tähelepanu omanike ja hobuste ohutusele, tervisele ning meeldivale käekäigule. Lisaks tuleb ära määrata kõik toiduga ja väljaskäiguga seonduv. Mis on lubatud ja mis mitte? Parimal juhul suudetakse reegleid võtta kui juhiseid, mis peaksid muutma tallielu meeldivaks.

4. Igal kliendi vajadused võivad olla erinevad. Enne uue inimese vastu võtmist tasub veenduda, et tema soovid oleks vanade olijate omadega kooskõlas.

5. Tuleb arvesse võtta klientide soovitusi, aga selleks on vajalik neile sõnaõiguse andmine. Kõik muudatused tuleb siiski ka teistega kooskõlastada.

6. Arusaamatusi tuleks lahendada näost näkku, see näitab austust kliendi vastu. Keskenduda tuleks just selle, mida annaks paremini teha. Iga inimene peab tundma, et tal on oma osa probleemi lahendamisel.

7. Teenusepakkujad peaksid jälgima sedagi, kuidas nad inimestega suhtlevad ja millist reaktsiooni see esile kutsub.

8. Tallis peaks käibel olema elementaarne viisakus! Tänan ja palun võivad kohati olla võlusõnad, mis loovad eeldused heale läbisaamisele.

9. Kuulujutte tasub vätida. Isegi, kui need on mõne teise talli, sealse treeneri või ratsaniku kohta. Kuulujutud võivad tühjendada terve talli inimestest ja nurjata kogu tehtud töö.

Hobustega tegelejatel on tegelikult paljugi ühist ja nad peaksid kokku hoidma. Iga inimene tallis määrab ära selle, kui hea õhkkond seal domineerib.Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Ratsutamisel juhtunud õnnetusest taastumineRatsutamisel juhtunud õnnetuse tõttu võib ratsanik ratsutamist karta veel pikka aega...
Hobuse põhjuseta kiitmineMõned hobused käituvad halvasti...