Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobusele toe pakkumine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobusele toe pakkumine(0)
16.09.2009 22:15
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui hobune on närviline või kardab, siis esimese reaktsioonina üritab ta inimese abiga selgust saada. Inimest austav hobune otsib temalt tuge ja vaatab alguses tema reaktsiooni ehmatavale asjale. Jäädes rahulikuks, teeb ka loom sama ja vastupidi. Tugi seisneb suhtumises, kehahoiakus ning sageli ajastuses.

Suhtumise all on mõeldud ratsaniku eeldusi hobuse võimaliku käitumise osas. Kartes, et hobune hakkab vastu, ta üldjuhul hakkabki. Inimese suhtumine kandub üle kehahoiakusse. Hobune tunnetab vägagi hästi ratsaniku tehtud asendimuudatusi. Hobust saab nii rahustada, aga ka temasse ebakindlust lisada.

Hea ratsanik on alati valmis reageerima, üritab sadulas sirge seljaga istuda ja ei mõtle negatiivseid mõtteid. Hobune on tõesti väga tundlik, sest näiteks kärbsed võivad ta täiesti hulluks ajada. Miks siis inimese mõju ei peaks olema ilmselge?

Ajastus tähendab hobuse järgmise sammu ennustamist. Kui tekib aimdus, et hobune võib seisma jääda või tempot aeglustada, tuleb juba enne selle juhtumist midagi ette võtta. Ratsaniku võimuses on looma energilisena hoida peaaegu igal juhul, ainult väsinud hobune ei pruugi ergutamisega kaasa minna. Ise peab aktiivne olema.

Hea näide toetamisest on kindlasti loomaga mõne veekogu ületamine. Noor ja kogenematu hobune võib loomulikult vastu hakata, kuid siin on hästi oluline enda kehtestamine. Ehk siis tuleb oma kehahoiaku ja enesekindlusega lihtsalt ta üle jõe või allika viia. Muud kunsti antud olukorras ei olegi.

Järgmine situatsioon võiks olla näiteks üle palgi, mis võib looduses takistada ratsutamise jätkamist, hüppamine. Vale suhtumise korral hobune jätab hüppamata, isegi kui takistus on piisavalt madal muretuks ületamiseks. Taaskord peab ise hobusega sõitma, mitte laskma loomal otsustada ning lolli mängida.

Keerulistes olukordades tuleb lõdvestuda, säilitada rahu, hobust julgustada ja näidata, et kõik on ratsanikku kontrolli all. Närviline ratsmete haaramine ja ebakindlus ei käi ratsutamise juurde. Sellised inimesed peaksid alguses endale selgeks tegema isiklikud ebakõlad ning alles siis saab loomale mõista anda, et tema hirmud on tihti põhjendamatud.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Miks mitte vastu võtta tasuta hobust?Äkki siiski peab vaatama kingitud hobuse suhu...
Kõige tuntumad hobustega seotud töökohadHobustega seotud töökohti on väga palju...