Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobused ja kiirus Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobused ja kiirus(0)
07.10.2009 22:46
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kuidas end kehtestada ilma, et hobuse heaolu kannataks? Inimesed peaksid suutma loomi suunata kuhu vaja ja ning oma valitud kiirusel. Parimal juhul võiksid ratsanikud hobustega käsikäes tegutseda. Austus ning usaldus on eeldused, et tekiks hea läbisaamine.

Ideaalne on kiirus siis, kui inimene suudab hoida enda jaoks sobivat kiirust, kui see saavutatud on. Kiiruse hindamine on tähtis just hobuse ja inimese vahelises mõistmises ning koostöös. Samuti on see oluline ohutuse seisukohalt. Kui inimene soovib muuta kiirust ja sel ajal side loomaga katkeb, on õnnetused kerged tulema.

Inimesed ajavad nii mõnigi kord sirgel teel hobused täiel kiirusel edasi liikuma. Järgmisel hetkel soovitakse kiirust vähendada ja kisutakse närviliselt ratsmetest. Kui hobune ei reageeri, tõmmatakse veel tugevamalt, kuid hobune võib selle peale lihtsalt järjest rohkem vastupanu osutada. Taoline olukord tekib enamasti suhtlemisprobleemist, oskamatust ratsmete käsitlemisest või kehahoiakust ning võib lõppeda sellega, et hobune üritab põgeneda.

Hobusega sõitmine on kohati nagu auto- või jalgrattasõit ning tunnetus on väga oluline asi nende kõigi puhul. Lisaks läheb vaja häid reflekse ja teadmisi hetkel, mil ootamatud situatsioonid esile kerkivad. Loomulikult tuleb arvestada, et hobusega võib asi natuke keerulisem olla, sest hobunegi mõtleb enda jaoks sobivaid mõtteid, kui teda hästi ei juhendata!

Ratsmed, istak ning jalad on just kui rool ja pidurid korraga. Kiirust ja suunda nende abil kontrollitaksegi. Üldiselt surutakse jalgadega hobuseid edasi ja kätega üritatakse neid õigel kursil hoida. Sobival kiirusel säilitatakse kerge side hobuse suuga.

Kui hobune üritab liiga kiiresti minna, tuleb ratsmeid hetkeks tugevamini hoida ja seejärel uuesti saavutada kontakt, mis ei sisalda liigset survet. Mõnikord tuleb antud tegevust paar korda korrata, et hobune mõistaks, et suurema kiiruse soovi korral kasutaks ratsanik kindlasti ka jalgu. Hobune peab õppima aru saama sellest, mida ratsanik just mingis kindlas olukorras temalt tahab.

Sageli juhtub seda, et hobune kogub ratsaniku arvates mõistetamatult kiirust, kuid ei panda tähele iseenda jalgade ning kandade asendit. Kõik inimese liigutused looma seljas peaksid olema sujuvad ning juhtida tuleb kogu hobust.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Hobusele toe pakkumineKui hobune on närviline või kardab, siis esimese reaktsioonina üritab ta inimese abiga selgust saada...
Spetsialistilt nõu küsimineMõned ratsanikud on paljutki vaid omadest kogemustest õppinud ja nad on ise treeninud oma hobust...