Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse põhjuseta kiitmine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse põhjuseta kiitmine(1)
01.09.2009 22:17
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mõned hobused käituvad halvasti. Nad ei kuula sõna, nõuavad ja on lausa täiesti võimatud. See kestab päevast päeva ja muutub täpselt nii hulluks, kui ratsanikud või tallitöötajad ise lasevad.

Tallitöötajad võivad kergesti viisaka hobuse ära rikkuda, kui nad sageli lihtsalt majustusi jagavad. Omanik võib öelda, et ei tohi, aga seda kontrollida on väga raske. Ehk tuleks võimaluse korral hobust uude kohta hoiule viies alguses rohkem kõrvalt jälgida, mis loomaga tehakse.

Kas üldse mitte maiustuste andmine on pigem hea või halb?

Hobune kuulub omanikule, on tema sõber ja vara, mis nõuab ka invsteeringuid. Järelikult peaksid kõik kõrvaltvaatajad kindlasti just ja ainult tema soovi arvestama!

Hobust võib maiustustest ilma jätta mitmel põhjusel ja teised ei pruugi välisel vaatlusel aru saada, et mängus võivad olla ka tervislikud aspektid. Loomal võib olla allergiaid või ta haigestub kergesti koolikutesse. Lisaks tarbib mõni hobune ravimeid, mis ei sobi paljude kindlate asjadega kokku.

Muidugi jätavad inimesed mõnikord lihtsalt oma eelistuste pärast hobuse menüüst midagi välja. Igal inimesel on vastutus hobuse ees. Omanik peab tagama looma terve oleku, turvalisuse ning heaolu. Äkki on siiski võimalik võõrad hobused rahule jätta ja üle olla soovist neid toita?

Kiitmises ja maiustuste jagamises ei ole vahel midagi halba ja paljud mõtlevadki, et see on ainus võimalus välja näidata hoolimist. Samas ei tohi unustada, et reeglid on erinevad ja need paneb paika omanik ja võib-olla ei tahetagi näha teiste lahkust, kui see võib viia negatiivsete tagajärgedeni.

Võib juhtuda, et üks inimene tohib hobust toita ja teine ei tohi. Siin on mängus arvatavasti kokkulepped, sest muidu on raske kontrollida, kes mida ja kui palju annab. Liigne maiustuste andmine viib kindlasti halva käitumiseni. Hobune lihtsalt on harjunud saama ja see ei ole enam tema süü.

Kõigil, kellel on raske mõista, võiksid ennast ise omaniku rolli panna. Armastus hobuste vastu ei tähenda nende suhkruga üle valamist, vaid pigem mõistvat suhtumist ja tahet, et loom oleks veel kaua elu ning tervise juures.

Hobuse ümber harjutamine võib võtta väga palju aega, kui üldse õnneks läheb!


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Hobune15
06. September 2009
jah olen nõus.
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas leida ratsutamiseks turvalisi ja mugavaid riideid?Ratsutamiseks sobiliku riietuse leidmine Kuidas leida ratsutamiseks turvalisi ja mugavaid riideid...
Miks õppida ratsutama?Kuidas mõjutab ratsutamine ja hobuse pidamine inimest füüsiliselt, vaimselt ja hingeliselt...