Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse maailmapildi laiendamine Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse maailmapildi laiendamine(1)
28.10.2009 23:33
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
End hästi tundev hobune on kasulik igale ratsanikule. Looma usalduse ära teenimine, tema keskendumisvõime säilitamine ning suhtlemisoskuse parandamine on edu saavutamise võtmeks. Õigel ajal tuleb osata lisada pinget, kuid ka selle leevendamine on vähemalt sama oluline.

Usalduse võitmine peaks olema kõige esimene samm pikal teekonnal. Teiseks on vaja kuidagi hobuse tähelepanu püüda, sest see on eeldus suhtlemiseks. Hobused tahavad alati teada, mis nende ümber toimub. Seetõttu ei pruugi tähelepanu endale saamine alati just kõige lihtsamaks osutuda. Ratsaniku töö ongi võita tähelepanu järjest rohkem ning rohkem. Järjepidevusega on võimalik vältida ignoreerimist.

Kui on olemas usaldav loom, kelle tähelepanugi võidetud, saab edasi minna suhtemisoskuste parandamisega. Hobused suhtlevad kehakeele abil, nad loevad ratsaniku kehakeelt ning mõistavad seda paremini, kui arvata osatakse. Inimesed aitavad loomal rahulikuks jääda või siis muudavad ta ebakindkas ning hirmunuks. Kui kehakeel paigas, õpib hobune ka inimese liigutusi usaldama. Ta mõistab, et kõik on hästi ja muutub veelgi enesekindlamaks.

Hobune peaks tundma end turvaliselt, olema tema mõistes ohutus tsoonis. Iga hobune tahab ning vajab turvalisust. Alles siis saab hakata hirmudega tööd tegema. Kartvale loomale tuleb lähemalt tutvustada asju, mis talle hirmu pakuvad. Mida rohkem hobust hirmudest üle aidatakse, seda enam laieneb tema maailmapilt.

Kindlustunde puudumise korral võib tegemist olla lihtsalt ebakindluse või siis juba hirmuga, mille vastu loom meeleheitlikult võidelda üritab. Kui liiga järsku või liigselt pinget lisada, jõuab hobune vägagi kiiresti olukorrani, kus kõik tundub tema jaoks õudne. Järelikult ei saa looma aidata teda veelgi rohkem ehmatades. Hobust saab ebameeldivate asjadega kokku viia ka rahulikumalt, teda julgustades.

Enamasti kaasneb iga uue asjaga ebakindlus või hirm. Kui hobune on võõrastav, aga saab soovituga hästi hakkama, siis teda kiidetakse ja looma maailm laieneb jällegi positiivses suunas. Hobuse enesekindlus suureneb, kui ta õpib paremini toime tulema.

Laia maailmapildiga hobune on rõõmus, hirmud ei valitse teda!Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Maiu
05. November 2009
Laia maailmapildiga hobune on rõõmus, uudishimulik, hirmud ei valitse teda!Täpsustasin ühe sõnaga seda lõpulauset.
Rohkem sarnasel teemal
Läbi raskuste maastikulePaljud hobused kasvavad erinevates kodudes koos teiste hobustega...
Hobuse mõtlemineNagu näha, hobused ei räägi meie keelt...