Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobuse jagamise head ja halvad küljed Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobuse jagamise head ja halvad küljed(0)
06.08.2009 23:47
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Positiivsed küljed

Hobuse omamine on kallis ning aeganõudev lõbu ja mõnes situatsioonis on seda kõike raske hallata. Koos teise inimesega saab leida lahenduse raha- ja ajamurele. See ei lähe midagi maksma, kuid tuleb leppida, et hobune ei ole ainult ühe oma.

Loom saab rohkem hoolt ja tähelepanu. Koos töötades võib üks hobuse eest hoolitseda, teine puhastab samal ajal näiteks talli. Paljud hobused naudivad puhastamist ning oleks kahju, kui seda tehtaks pinnapealselt, sest muude tegemiste kõrvalt napib aega. Ka hobuse tervislikust seisundist saab nii parema ülevaate.

Hobuse vormi on lihtsam hoida. Ise eemal olles on hea teada, et lemmik saab piisavalt liigutada. Regulaarne treening on hobusele kindlasti parem sellest, kui tal tuleb nädalavahetusel ära teha terve nädala töö. Tasakaalukus on oluline.

Hea ratsanik võib parandada hobuse võimeid. Inimesed, kes on tegelenud paljude noorte hobustega, võivad olla üllatavalt head vigade parandajad. Kogenud sõitjatel ei pruugi üldse olla oma hobust ja see on tasuta võimalus lasta hobust paremaks treenida.

Nii on võimalik leida endale sõber kogu eluks ja saada tema kaudu teisigi tutvusi. Sama huvi teadagi ühendab inimesi. Paljud on õnnelikud ratsutamisvõimaluse üle ja jagavad meeleldi elu jooksul tekkinud kogemusi. Kui see ei anna teadmisi juurde, mis siis üldse annab?

Negatiivsed küljed

Jagaja ei pruugi olla alati lahendus hobuse omaniku vajadustele. Toreda ratsaniku leidmine võib osutuda keeruliseks protsessiks. Kahjuks ei ole täpsus ja arvestamine iga inimese omadused. Alati leidub kroonilisi hilinejaid või võlglasi. Mõnikord on targem hobune üldse välja rentida.

Teine inimene ei pruugi hobust käsitleda nii nagu tundub mõistlik. Võib juhtuda, et ratsanik keelab hobusele asju, mida omanik lubab ja loomulikult ka vastupidi- ei teha numbrit keelatud tegevustest. Inimese arusaamad on sageli väga erinevad. Alati on kasulik sel teemal eelnevalt rääkida, muidu võib loom omandada halbu kombeid ning närviliseks muutuda.

Alati ei saa omanik sõita siis, kui tekib tahtmine. Tavaliselt lepitakse kokku kindel ajagraafik ning plaanide muutudes ei saa kohe muutma tormata teise plaane. Mõned leiavad, et oma tahtmise järgi ratsutama minek on hobuse omamise juures üks kõige olulisemaid boonuseid. Kas Sina suudad vahel toime tulla ka selleta?

Sõitjat tuleb hoolega valida. Kui hobune ei ole hästi koolitatud, võib kergendatult hingata ka natuke vähem oskusliku ratsanikuga koostööd tehes. Võistlushobuse või lihtsalt ülitundliku hobuse korral peab olema väga ettevaatlik. Lihtne on rikkuda, aga raske parandada.

Armukadedus ja sõnelused võivad rikkuda kõik. Sageli ilmnevad need alles mõne aja möödudes. Kuidas tunneb omanik end siis, kui teine ratsutab temast paremini ja saab hobusega lähedaseks? Mis saab siis, kui valitud ratsanik jääb oma võimetelt alla?

Tuleb olla ettenägelik ja vältida situatsioone, mida saab ennetada. Hea oleks rääkida inimestega, kes on oma hobuseid eelnevalt jaganud ja vaadata, kas neil esinenud raskustega on võimalik toime tulla või mitte. Eelkõige võiks aus olla enda, otsitava ratsaniku ja hobuse vastu. Igaüks teeb vastavalt võimalustele otsuse ise, kuid ettevaatlikkus võib end vägagi ära tasuda.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Kuidas vältida sadula ühele küljele vajumist?Kui sadul kipub hobusele selga minnes sageli ühele küljele vajuma, siis tuleb sellega kindlasti midagi ette võtta...
Maastikul ära eksimineMaastikul ratsutades on alati oht, et keegi grupist läheb kaduma...