Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Hobune ja kaaslased Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Hobune ja kaaslased(0)
03.09.2009 19:04
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Mõni inimene saab endale lubada vaid üht hobust. Sageli tahetakse loomale sõpra, kuid uue hobuse ostmine on majanduslikel põhjustel välistatud.

Hobused vajavad kaaslasi. See on kindel juba seetõttu, et hobused on karjaloomad ja nad tunnevad end teistega koos palju kindlamini. Nõnda on ka vähem igav. Hobustele on kindlasti füüsiliselt ja emotsionaalselt parem, kui nad ei pea üksi vanaduspõlve ootama.

Suveks on hea variant see, kui keegi toob oma hobuse üksiku looma juurde. Nii saavad nad koos rõõmsalt rohtu süüa ja karjamaa omanik teenib veel taskurahagi lisaks sellele, et hobune sai kaaslase ja on nüüd palju paremas tujus.

Lisaks tasub uurida ega keegi sümboolse tasu eest või tasuta mõnda vana hobust ära anda ei taha. Mõni hobuse omanik on kindasti õnnelik, kui tema enam mitte tööks sobiv sõber leiab endale uue ja rahuliku kodu, kus puhata. Nii saab üks hobune kaaslase ja teine hobune kodu, kust temalt ei oodata midagi erilist. Samas tuleb arvestada, et vanemad hobused vajavad sageli ka suuremat hoolt!

Hobusele on võimalik leida ka sõber, kes ise ei ole hobune. Kits, vasikas, eesel või muu neljajalgne loom võiks potensiaalselt hobustega hästi läbi saada. Üldjuhul koerad siiski ei ole kõige parem valik. Kindlasti tuleb veenduda, et teised ei tee hobusele liiga.

Enamasti suudavad hobused ka ilma kaaslasteta hakkama saada, kui omanik või ratsanikud suudavad neile piisavalt tähelepanu ning hoolitsust pakkuda. Vähemalt mõnda aega ei tohiks tavalisel hobusel üksinda hakkama saamisega probleeme olla ja hiljem on äkki võimalused paremad ning oodatud sõber ehk saabubki.

Hobuseid tuleb hoolikalt jälgida. Mõni on siiski kaaslasteta meeletult kurb ja ei suuda elu nautida. See võib juhtuda siis, kui hobune karjast eraldatakse ja müüakse üksi elama kuhugi, kus ta on ainus omasugune. Sellisel juhul on tõesti ainus võimalus kaaslase hankimine või looma uude kodusse loovutamine.

Parim on situatsioon, kus hobusel on olemas kaaslane, kuid tal ei ole raskusi ka kaaslast korraks jätta. Näiteks siis, kui minnakse võistlema või lihtsalt ratsutama. Selline on kuulekas hobune, kes võiks olla igal heal omanikul!Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Poni energiavajadusIga poni omanik võib arvata, et just ponid ongi parimad...
Täkkude kastreerimineKastreerimine on üks operatsioonidest, mida päris sageli ette võetakse...