Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Esimest korda maailmas: tsirkuseteraapia koos hobusega Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Esimest korda maailmas: tsirkuseteraapia koos hobusega(2)
30.07.2009 21:00
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Läänemaal asuvas Kavardi teraapiatallis tehakse sel suvel suuri asju. Teadaolevalt esimest korda maailmas pakutakse vaimupuudega noortele tsirkuseteraapiat, milles noorte enda ja nende sõprade-juhendajate kõrval osalevad ka hobused.

See on meie kõige lahedam kogemus alanud suvel,” on Kavardi teraapiatalli perenaine Monika Salumaa uuest ettevõtmisest vaimustunud. Vaimupuuetega inimeste tegevusterapeudina ja ratsutamisterapeudina tegutseva naise sõnul on nii ratsutamisteraapiat kui tsirkust teraapilises kontekstis maailmas eraldi praktiseeritud juba aastakümneid. „Kuid tundub, et meie oleme esimesed, kes neid ühendada ja koos pakkuda on julgenud.”

Omalaadses tsirkuseteraapias kasutatakse rühmateraapia vormi, osalevad peamiselt Pahkla Camphilli külas ja Katikodus elavad noored. „Tänaseks on toimunud neli teraapiakorda ja iga korraga on asi järjest lahedamaks läinud,” räägib Salumaa säravsilmi. „Seansside läbiviijateks on tegevusterapeut Ain Klaassen ja tantsuterapeut Helena Ehrenbusch, kes vastutavad tsirkuse poole eest, ja mina ratsutamisterapeudina koos hobutalutajast abikaasa Toivoga, kes hobuse osa välja kannavad.”

Kavardi tallis on küll kuus teraapiahobust, kuid tsirkuses kasutatakse neist vaid ühte – eesti tõugu ruuna Edmundit. Aga kuna teraapiaareen on üles seatud koplisse, siis vaatavad ülejäänud viis hobust etendusi huviga pealt.

Üks seanss kestab umbes kaks tundi. Selle aja jooksul vahelduvad tsirkusenumbrid hobutegevustega. „Kasutame palju teistega arvestamist, usaldust, ühtsustunnet toetavaid harjutusi ja erinevaid vahendeid ning instrumente – rütmipillid, langevari, pallid, rõngad, rätikud, kurikad, taldrikud,” annab tegevusterapeut Ain Klaassen aimu, millega tegemist.

Kirjutab Maaleht


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: fanta musi
18. Märts 2011
lahe
thumb
Kommentaari lisas: elina99
29. Jaanuar 2010
lahe tsirkus võib olla
Rohkem sarnasel teemal
Ega see pole mõni lõvi – see on hobune! Ühel päeval leidis mustlasverd Robert Simanis koju tulles ukse alt kirja...
Esimest korda maailmas: tsirkuseteraapia koos hobusegaLäänemaal asuvas Kavardi teraapiatallis tehakse sel suvel suuri asju...