Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Ega see pole mõni lõvi – see on hobune! Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Ega see pole mõni lõvi – see on hobune! (4)
25.09.2009 22:43
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Ühel päeval leidis mustlasverd Robert Simanis koju tulles ukse alt kirja. «Lugupeetud mustlased! Koristage oma hobune ära. Tema segab liiklust ja ehmatab inimesi. Teie politsei.»

«Täitsa naljakas oli,» ütleb Simanis seda lugu jutustades.

Läks siis kohe Selveri taha Lammi teele vaatama, mis juhtunud on. Hobune seisis ilusti oma kohal, kett lõdvalt rohu sees.

«Helistasin politseisse ja küsisin, mis te räägite, ega see ei ole mõni lõvi seal, see on hobune!»

Robert Simanis on väga solvunud.

Ütleb, et üks põhjus, miks ta hobuse Lammi tee pervele viis, oli see, et seal käib palju inimesi. Käib selliseid, kes lihtsalt tahavad hobust näha. Ka lapsed käivad.

«Mina olen temas 100 protsenti kindel. See hobune ei löö kedagi, ei jookse ringi, ei tõmba end lahti,» räägib ta. «Mul lapselapsed tassivad talle süüa siin ja ronivad selga. Ta on nii rahulik loom.»

Mehel endal on neli poega ja kümme lapselast.

Lõuna politseiprefektuuri kommunikatsioonibüroo juht Ave Lillemäe püüdis eile üles leida konstaablit, kes oleks võinud Robert Simanisele niisuguse kirja jätta.

Lillemäe uuris mitmelt poolt, kas mustlaste hobuse kohta on kellelegi kaebust tulnud. Kui kuulis kirja sisu täpsemalt, oli kindel, et ükski nende konstaabel sellisel viisil inimest korrale ei kutsu.

See on Lillemäe arvates pigem mõni kaaslinlane, kes kas kiuslikkusest või kadedusest seda teinud on.

Eesti Hobusekasvatajate Seltsi tegevdirektor Krista Sepp kinnitab, et eesti raskeveohobused on tõesti haruldane ja ohustatud tõug. Mustlasi on Krista Sepa sõnul Eesti hobuseomanike seas harva. Mustlased ei ole mitte niivõrd hobusekasvatajad, kuivõrd hobuseinimesed, kes hobust õpetavad, kasutavad, ostavad ja müüvad.

Pilkavad vanasõnad mustlaste ja nende hobuste kohta ei pea Krista Sepa sõnul enamasti paika. Mustlane hindab hobust ja hoiab teda.


Kirjutab Tartu Postimees

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: HobuTuhkur123
22. Märts 2011
Jah Must iludus sul on õigus Naeratab
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
09. Jaanuar 2010
Täpselt.Ja Viljandis võiks ka siin-seal neid olla! Naeratab
thumb
Kommentaari lisas: Elisa
26. September 2009
Minu arvates võiks terve Tartu olla täis nunnusid hobuseid, kes vähegi linnapildis silmailuks oleksid. Eriti veel, kui loom on täiesti ohutu. Tõesti, kuidas muidu teavad linnalapsed, kui ilusad on loomad, eriti hobused. Äkki siis mõnel annelinlasel tuleb ka tahtmine minna maale, ja soetada mõni ilus loom.
thumb
Kommentaari lisas: HOBUNE1999
26. September 2009
issand kui ilus pilt hobusest
Rohkem sarnasel teemal
Poni kasukas ennustab pikka ja sooja sügistKuna ponid talvekasuka selgaajamisega ei kiirusta, tuleb sügis pikk ja soe, väidab Raja miniloomaaia omanik Andrus Teemant...
Kaie Seger hakkab hobusekasvatajaksKui Eesti line-tantsu esileedi Kaie Seger (38) otsustas võtta hobuse ja ehitada talli, sai ta hakatuseks nahutada Pärnumaal naaberkülas elavalt Kati Murutarilt (42), kes on hobuseid juba aastaid pidanud...