Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Distsipliini ei saa ära unustada Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Distsipliini ei saa ära unustada(0)
19.11.2009 23:03
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Kui tihti tuleb hobust ikkagi korrale kutsuda? See küsimus tundub ehk natuke rumalana, kuid veel rumalam oleks küsida, et kui hulluks võib olukorra lasta enne, kui hakatakse midagi ette võtma...

Kahjuks lastakse küllalt sageli asjadel käest minna ja alles siis hakatakse mõtlema. Kui kindlaid piire ei seata varakult, tuleb mingil hetkel hobusele ikkagi kuidagi märku anda, et ta tegi valesti. Hobune ei pruugi mõista, et mida või kuidas, kuid järsku hakatakse teda põhjendamatult lihtsalt teistmoodi kohtlema.

Õigel ajal seatud piirid, millest ka järjekindlalt kinni peetakse, omavad tähtsust. Kedagi ei saa süüdistada selles, et ta ei teinud seda, millest ta teadlik ei olnud. Kui ühel päeval nõutakse ja teisel lüüakse käega, on tulemus umbes sama. Ratsaniku nõrgad kohad on enamasti hobusele kergesti nähtavad ja vaevalt, et ta võimaluse kasutamata jätab.

Kui hobune tõesti teab reegleid ja need on järjepidevad ning õiglased, siis ta ka peab neist kinni. Hobune peab teadma, et käsud on täitmiseks. Vastasel juhul on loom lihtsalt tuim, kangekaelne ja raskesti juhendatav. Hobused lausa vajavad järjekindlust. Inimesed vajavad seda, et loom neid austaks.

Mõni ratsanik arvab, et hobusele tuleb koht kätte näidata, kuid tegelikult tuleks võita hoopis looma lugupidamine. Viimast saavutab aga karistamisega üsna harva, kui üldse. Küsimus on selles, kas tahetakse lahendada probleemi või ajutiselt oma tahtmist saada?

Ratsanik, kes on kaotanud hobuse tähelepanu, ei peaks tingimata teda lööma. Äkki on targem tegu loomale huvitava alternatiivi pakkumine, mis tooks selle tagasi? Tavaliselt kasutatake hobuse juhendamiseks kunstlikke abivahendeid, kuid kahjuks tehakse sealjuures meeletult vigu. Stekk peaks olema jala pikenduseks, mitte jala täielikuks asendamiseks. Lõpptulemusena allubki hobune vaid piitsutamisele.

Teadmatus on peamine vigade tegemise põhjus, kunstlikke abivahendeid kasutatakse liiga palju või mõistetamatul viisil. Kui hobune ei suuda midagi parata sinna, et ratsanik teda kogu aeg lööb, võib ta üldse reageerimise lõpetada.


Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
Rohkem sarnasel teemal
Ratsutamisega kaasnevad õnnetusedKõiki õnnetusi ei saa vältida, kuid õnnetuste hulka annab kindlasti vähendada...